PK - Clemens Aigner wygrywa w Iron Mountain

Utworzono: 15.02.2020 21:43 / sk

Clemens Aigner zwyciężył w pierwszym z dwóch konkursów Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain.

Po skoku na odległość 133 metrów 27-latek prowadził już na półmetku konkursu. W finale Austriak poszybował na odległość 129,5 metra i z łączną notą 264,7 pkt odniósł 18-te zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze, drugie tej zimy.

Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Polski Paweł Wąsek. Po pierwszej serii konkursowej Polak zajmował miejsce siódme (130 metrów), jednak w finale oddał najdalszy skok serii (135 metrów) i ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu drugim (247 pkt).

Trzeci był drugi z Austriaków Markus Schiffner, który awansował z miejsca dziewiątego zajmowanego na półmetku konkursu (128,5 i 133 metry; 244,9 pkt).

Czwarty był najlepszy z Niemców Martin Hamann, któremu do podium zabrakło jedynie 1 pkt. Na miejscu piątym uplasował się jego reprezentacyjny kolega Moritz Baer. Miejsce szóste wywalczył 20-letni Słoweniec Lovro Kos, który na półmetku konkursu zajmował miejsce trzecie.

Najlepszym z Norwegów był siódmy Sondre Ringen. Miejsce ósme zajął drugi z Polaków Maciej Kot. Czołową dziesiątkę uzupełnili reprezentant Niemiec Felix Hoffmann oraz Austriak Ulrich Wohlgenannt.

Austriak Clemens Leitner utrzymuje się na prowadzeniu klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu (695 pkt). Drugi jest jego reprezentacyjny kolega Clemens Aigner (611 pkt), trzeci kolejny z Austriaków Stefan Huber (532 pkt).

Drugi z konkursów w Iron Mountain rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 20:00 CET (13:00 LOC).