Karpiel i Pilch mistrzami Polski

Utworzono: 22.12.2020 18:29 / ab

Kamila Karpiel i Tomasz Pilch wywalczyli tytuły mistrzów Polski podczas konkursu rozegranego we wtorek 22 grudnia na skoczni Malinka w Wiśle. Konkurs o mistrzostwo Polski kobiet na dużej skoczni został przeprowadzony po raz pierwszy w historii.

W jednoseryjnym konkursie kobiet najlepsza okazała się Kamila Karpiel z klubu AZS Zakopane, która skokiem na odległość 113 metrów (98,4 pkt) pokonała zdecydowanie bardziej utytułowaną Kingę Rajdę z klubu KS AZS AWF Katowice (110 metrów; 90,5 pkt). Miejsce drugie ex-aequo zajęła reprezentantka tego samego klubu Joanna Szwab (110 metrów; 90,5 pkt).

Seria finałowa została przerwana i odwołana po groźnie wyglądającym upadku Kingi Rajdy. Zawodniczka została zniesiona z zeskoku na noszach i przetransportowana do szpitala, gdzie przeszła badania diagnostyczne. Pierwsze z nich nie wykazały poważnych obrażeń.

Joanna Szwab, Kamila Karpiel

W konkursie mężczyzn triumfował niespodziewanie Tomasz Pilch z miejscowego klubu WSS Wisła. Skokiem na odległość 136 metrów (156,3 pkt). Medal srebrny wywalczył Dawid Kubacki z TS Wisła Zakopane (126 metrów; 151,7 pkt). Trzeci był Andrzej Stękała z AZS Zakopane (128,5 metra; 148,2 pkt).

Miejsce czwarte zajął Maciej Kot z AZS Zakopane (124,5 metra; 147 pkt). Piąty był Aleksander Zniszczoł z WSS Wisła (123,5 metra; 145,2 pkt). Czołową szóstkę uzupełnił Jakub Wolny z Klimczok Bystra (121,5 metra; 139,1 pkt).

Sporym zaskoczeniem było odległe miejsce Kamila Stocha, czy Piotra Żyły. Ten pierwszy po skoku na odległość zaledwie 105 metrów sklasyfikowany został na miejscu 15-tym. Piotr Żyła był 16-ty.