PK - Anders Haare wygrywa w Vikersund

Utworzono: 08.12.2019 12:48 / sk

Po podwójnym zwycięstwie Japończyków we wczorajszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund, w dzisiejszym konkursie dwa pierwsze miejsca wywalczyli reprezentanci gospodarzy.

Anders Haare, który z bardzo dobrej strony zaprezentował się już we wczorajszym konkursie, niestety został zdyskwalifikowany po serii finałowej, po której zajmował miejsce trzecie. Skokami na odległość 108,5 i 118 metra (246,2 pkt) 20-latek wywalczył pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze.

„To był wspaniały dzień. Zwłaszcza po tym, co przytrafiło mi się wczoraj, tym bardziej, że skakałem u siebie. Trenuję na tej skoczni od 13-tego roku życia,” powiedział po konkursie zwycięzca.

Miejsce drugie wywalczył Sondre Ringen, który poszybował na odległość 110,5 i 113 metrów (243,5 pkt). „Po wczorajszym konkursie obawiałem się, czy uda mi się powtórzyć wynik. Tym bardziej się cieszę z drugiego miejsca wywalczonego w dzisiejszym konkursie,” powiedział Ringen.

Prowadzący na półmetku konkursu reprezentant Japonii Yuken Iwasa (112 metrów) w finale wylądował na 114 metrze i ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu trzecim (241,8 pkt).

Czwarty był trzeci z Norwegów Andreas Granerud Buskum, któremu do podium zabrakło jedynie 0,4 pkt.

Triumfatorzy wczorajszego konkursu Taku Takeuchi i Keiichi Sato dzisiaj uplasowali się na miejscach piątym i siódmym. Najlepszym z Austriaków był szósty Clemens Leitner, najlepszym z Niemców Martin Hamann, który uplasował się na miejscu siódmym ex-aequo z Sato. Dziewiąty był Martin Hamann. Czołową dziesiątkę uzupełnił  Austriak Stefan Huber.

Najlepszym z Polaków był ponownie Aleksander Zniszczoł (15-ty).

Po dwóch pierwszych konkursach Taku Takeuchi prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu (145 pkt). Drugi jest Sondre Ringen (130 pkt), miejsce trzecie zajmuje  Keiichi Sato (116 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną już za tydzień w fińskim Kuusamo.