PZN ogłosił składy kadr narodowych

Utworzono: 30.04.2019 16:34 / ab

 

Na posiedzeniu w dniu 29 kwietnia 2019 roku na Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy kadr narodowych na sezon 2019/2020.


Kadra Narodowa A

Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane

Maciej Kot – AZS Zakopane

Piotr Żyła – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane 

Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane

Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra

 

Sztab szkoleniowy

Michał Doležal – trener główny

Grzegorz Sobczyk – asystent trenera głównego

Zbigniew Klimowski – asystent trenera głównego

Andrzej Zapotoczny – trener techniczny

Łukasz Gębala – fizjoterapeuta 

Kacper Skrobot – serwisant 

Maciej Kreczmer – serwisant

 

Osoby współpracujące

dr Harald Pernitsch – konsultant naukowy – skoki A i B

Aleksander Winiarski – lekarz – skoki A, B i młodzieżowa

Jakub Kozel – fizjoterapeuta

Piotr Krężałek – biomechanik – skoki A, B i młodzieżowa

Adam Małysz – Dyrektor Koordynator ds. skoków i KN, konsultant Zarządu PZN

Paweł Witczak – analityk IT i logistyka – wszystkie kadry narodowe w skokach narciarskich

Anna Karczewska – osoba do kontaktu z mediami

 

Kadra Narodowa B

Aleksander Zniszczoł – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Paweł Wąsek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Andrzej Stękała – AZS Zakopane 

Tomasz Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Klemens Murańka – TS Wisła Zakopane

Bartosz Czyż – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe 

Kacper Juroszek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

 

Sztab szkoleniowy

Maciej Maciusiak – trener główny

Radek Žídek – trener techniczny 

Daniel Kwiatkowski – asystent trenera głównego

Michał Górny – fizjoterapeuta

Kamil Skrobot – serwisant


Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn


Adam Niżnik – TS Wisła Zakopane

Karol Niemczyk – LKS Klimczok Bystra

Mateusz Gruszka – AZS Zakopane

Szymon Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Kacper Stosel – AZS Zakopane

 

Zawodnicy szkoleni w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie przy Szkołach Mistrzostwach Sportowego

Jan Habdas – LKS Klimczok Bystra

Arkadiusz Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Jarosław Krzak – PKS Olimpijczyk Gilowice

Krzysztof Kieta – WKS Zakopane

Stanisław Ciszek – AZS Zakopane

Krystian Zygmuntowicz – LKS Poroniec Poronin

 

Sztab szkoleniowy

Wojciech Topór – trener główny

Grzegorz Miętus – asystent trenera głównego

Piotr Fijas – asystent trenera głównego

Jerzy Kochaj – fizjoterapeuta


Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet


Kinga Rajda – SSR LZS Sokół Szczyrk

Anna Twardosz – PKS Olimpijczyk Gilowice

Kamila Karpiel – AZS Zakopane 

Nicole Konderla – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe 

Joanna Szwab – AZS Zakopane

 

Zawodniczki szkolone w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie przy Szkołach Mistrzostwach Sportowego

Joanna Kil – AZS Zakopane

Marcelina Bełtowska – AZS Zakopane

Wiktoria Polanowska – AZS Zakopane

Wiktora Przybyła – SSR LZS Sokół Szczyrk

Paulina Cieślar – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

 

Sztab szkoleniowy

Łukasz Kruczek – trener główny

Marcin Bachleda – asystent trenera głównego

Wojciech Tajner – trener współpracujący

 

Osoby współpracujące

Paulina Węgrzyn – fizjoterapeuta

Karolina Iwan – psycholog

 

 

Ostatnie