PK - Jonathan Learoyd wygrywa w Engelbergu

Utworzono: 27.12.2017 19:29 / sk

Francuz Jonathan Learoyd zwyciężył w pierwszym z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym dziś w szwajcarskim Engelbergu.

17-latek, który zaledwie 10 dni temu zadebiutował w zawodach Pucharu Świata właśnie w Engelbergu, już w pierwszej serii konkursowej oddał najdalszy skok dnia (135,5 metra). Skok na odległość 128 metrów w finale (259,1 pkt) zapewnił reprezentantowi Francji pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach cyklu.

Na miejscu drugim uplasował się Czech Viktor Polasek (133 i 128,5 metra; 250,6 pkt) stając na pucharowym podium po raz pierwszy tej zimy.

Na najniższym stopniu podium uplasował się reprezentant gospodarzy Kilian Peier (131 i 129,5 metra; 248,6 pkt), osiągając najlepszy wynik w zawodach Pucharu Kontynentalnego od grudnia 2014.

Miejsce czwarte zajął Norweg Marius Lindvik. Piąty był Tomasz Pilch, który po skoku na odległość 131,5 metra (najdalszy skok serii) awansował z miejsca 14-tego zajmowanego na półmetku konkursu. Czołową szóstkę uzupełnił kolejny z Norwegów Sondre Ringen.

Najlepszym ze Słoweńców był siódmy dziś Tomaz Naglic. Miejsce ósme zajął reprezentant Bułgarii Vladimir Zografski. Dziewiąty był Bor Pavlovcic ze Słowenii. Na miejscu dziesiątym uplasował się zaledwie 17-ty po pierwszej serii konkursowej Austriak Clemens Leitner.

Tomasz Pilch utrzymuje się na prowadzeniu klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego (317 pkt). Drugi jest Słoweniec Ziga Jelar (224 pkt). Na miejsce trzecie awansował triumfator dzisiejszego konkursu Francuz Jonathan Learoyd (216 pkt).