PK - Lukas Hlava wygrywa we Frensztacie

Utworzono: 19.08.2018 16:33 / sk

Po konkursach w Szczyrku i Wiśle, dzisiaj w czeskim Frensztacie rozegrano ostatni etap tegorocznego Pucharu Beskidów.

W konkursie na skoczni Jirego Raski zwyciężył weteran czeskich skoków Lukas Hlava. W piątek w Szczyrku Halava był trzeci, wczoraj w Wiśle dziewiąty. Skokami na odległość 99 i 103,5 metra (254,2 pkt) Czech wywalczył pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego od prawie dokładnie dwóch lat (również we Frensztacie). „To zwycięstwo wiele dla nie znaczy. To nie był łatwy dzień, dopiero rano przyjechaliśmy z Wisły. Bardzo cieszę się, że udało mi się oddać aż tak dobre skoki. Po pierwszej serii uwierzyłem, że mogę dzisiaj wygrać. Lubię tutejszą skocznię, zawsze chętnie tutaj wracam,” powiedział po konkursie 33-latek.

Na miejscu drugim i trzecim uplasowali się reprezentanci Austrii. Drugi był Florian Altenburger, który na półmetku zawodów zajmował miejsce szóste. Skok na odległość 104,5 metra w finale pozwolił mu ostatecznie na spory awans. „To był bardzo udany dzień. Przyznam, że nie mam pojęcia co się stało, że z dnia na dzień udało mi się aż tak poprawić moje skoki, ani w Szczyrku, ani w Wiśle nie skakałem najlepiej. Cieszę się, że udało się dzisiaj oddać dwa równe skoki i że wystarczyły one na podium.”

Na najniższym stopniu podium uplasował się dzisiaj zwycięzca pierwszych dwóch konkursów cyklu Philipp Aschenwald (98,5 i 103 metry; 248,5 pkt). „To był bardzo udany weekend w moim wykonaniu. W pierwszych dwóch konkursach oddałem naprawdę bardzo dobre skoki, dzisiaj było trochę słabiej, ale i tak jestem bardzo zadowolony,” powiedział po konkursie Aschenwald.

news - Philipp Aschenwald wygrywa w Szczyrku

news - Philipp Aschenwald najlepszy również w Wiśle

Autorem najdalszego skoku był dzisiaj niespodziewanie reprezentant Finlandii Eetu Nousiainen (107 metra). Fin prowadził nawet na półmetku konkursu wyprzedzając Lukasa Hlavę. Ostatecznie po skoku na odległość 99,5 metra (246,9 pkt) w finale został on sklasyfikowany na miejscu czwartym, osiągając najlepszy wynik w dotychczasowej karierze.

Na miejscu piątym uplasowali się ex-aequo Słoweniec Zak Mogel oraz Niemiec Fabian Seidl. Siódmy był kolejny z Czechów Cestmir Kozisek, miejsce ósme zajął Niemiec Julian Hahn.

Miejsca trzeciego zajmowanego na półmetku konkursu nie utrzymał reprezentant Słowenii Rok Justin, który ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu dziewiątym. Czołową dziesiątkę uzupełnił Francuz Jonathan Learoyd.

W klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Beskidów zwyciężył Austriak Philipp Aschenwald. Drugi był czech Lukas Hlava, na miejscu trzecim uplasował się Słoweniec Zak Mogel.

Philipp Aschenwald umocnił się na prowadzeniu klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (298 pkt). Drugi jest nadal Kilian Peier (200 pkt). Namiejsce trzecie awansował Lukas Hlava (189 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną 8 i 9 września w Austriackim Stams.