PK - Philipp Aschenwald najlepszy również w Wiśle

Utworzono: 18.08.2018 20:36 / sk

Po piątkowym zwycięstwie w Szczyrku Philipp Aschenwald okazał się najlepszy również w sobotnim konkursie w Wiśle.

22-latni Austriak oddał najlepsze skoki w obydwu seriach konkursowych (130,5 i 134 metry) i z łączną notą 282 pkt odniósł drugie zwycięstwo z rzędu.

Dokładnie rok po jedynym zwycięstwie w karierze na miejscu drugim uplasował się Wiślanin Aleksander Zniszczol (129,5 i 129 metra; 270,1 pkt).

Na najniższym stopniu podium uplasował się debiutujący w zawodach Pucharu Kontynentalnego 17-letni Słoweniec Zak Mogel (po 129,5 metrów; 268,9 pkt).

Czwarty był dzisiaj drugi ze Słoweńców Jaka Hvala. Miejsca piąte i szóste zajęli reprezentanci Niemiec Philipp Raimund i zaledwie 15-ty po pierwszej serii konkursowej Fabian Seidl. Dla obydwu był to najlepszy wynik w zawodach Pucharu Kontynentalnego w dotychczasowej karierze.

W czołowej dziesiątce konkursu znalazło się jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Siódmy był Przemysław Kantyka, ósmy Tomasz Pilch. Czołowa dziesiątkę uzupełniło dwóch Czechów Lukas Hlava i Viktor Polasek.

Po drugim zwycięstwie w Pucharze Beskidów Philipp Aschenwald objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego (238 pkt). Drugi jest Szwajcar Kilian Peier (200 pkt), miejsce trzecie zajmuje Rosjanin Evgeniy Klimov (160 pkt).

Finałowy konkurs tegorocznego Pucharu Beskidów rozegrany zostanie w czeskim Frensztacie w niedzielę o godzinie 14:00 CET.