PK - Podwójne zwycięstwo Norwegów w Oslo

Utworzono: 20.09.2015 16:09 / sk

W sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Oslo reprezentanci gospodarzy zajęli miejsca pierwsze i trzecie. Dzisiaj Daniel Andre Tande i Fredrik Bjerkeengen zapewnili Norwegii podwójne zwycięstwo.

Daniel Andre Tande, który wczoraj uplasował się tuż za podium, dziś na półmetku konkursu również zajmował miejsce czwarte. Ostatecznie jednak młody Norweg pokonał rywali skokami na odległość 104 i 102 metrów (247,7 pkt).

Po skoku na odległość 98,5 metrów jego reprezentacyjny kolega Fredrik Bjerkeengen zajmował miejsce siódme. Skok na odległość 104,5 metrów w finale ostatecznie zapewnił mu awans na miejsce drugie (245,7 pkt).

news - Halvor Egner Granerud wygrywa w Oslo

Najdalszy skok dnia (105 metrów) oddał dziś Maciej Kot. Polak prowadził na półmetku konkursu, niestety słabszy skok w serii finałowej, zaledwie 94,5 metra, pozwoliły mu zająć dziś ‘jedynie’ miejsce trzecie (245,5 pkt).

Czech Jakub Janda był dziś czwarty, tracąc do Kota 2 pkt. Najlepszym z Austriaków był piąty Markus Schiffner.

Miejsca od szóstego do jedenastego zajęli dziś reprezentanci Polski i Norwegii. Drugi po pierwszej serii konkursowej Andreas Stjernen zajął ostatecznie miejsce szóste, ósmy był triumfator wczorajszego konkursu Halvor Egner Granerud, czołową dziesiątkę zamknął  Espen Roee, jedenasty był Marius Lindvik.

Oprócz Macieja Kota, w czołowej dziesiątce uplasowali się również siódmy Stefan Hula i dziewiąty Dawid Kubacki.

Czwarte i pierwsze miejsce w konkursach PK w Oslo zapewniły Norwegowi Danielowi Andre Tande awans na pozycję lidera w klasyfikacji generalnej letniego cyklu (405 pkt). Przed finałowymi zawodami, które początkiem października rozegrane zostaną w niemieckim Klingenthal, miejsce drugie zajmuje nadal Dawid Kubacki (360 pkt), trzeci jest Słoweniec Anze Lanisek (335 pkt).