PK - Halvor Egner Granerud wygrywa w Oslo

Utworzono: 19.09.2015 19:49 / sk

W pierwszym z dwóch konkursów Pucharu Kontynentalnego zaplanowanych na weekend w norweskim Oslo triumfował reprezentant gospodarzy Halvor Egner Granerud.

Po skoku na odległość 101,5 metra w pierwszej serii konkursowej na półmetku zawodów 19-latek zajmował miejsce czwarte. Skok na odległość 99,5 metrów w serii finałowej (250,8 pkt) zapewnił mu jednak awans i trzecie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego, pierwsze tego lata.

Czeski weteran Jakub Janda, trzeci w konkursie letniego Grand Prix w Hakubie (JPN) kilka tygodni temu, ukończył dzisiejszy konkurs na miejscu drugim (102,5 I 97,5 metrów; 248,4 pkt).

Najdalszy skok dnia (106 metrów) oddał prowadzący na półmetku konkursu Norweg Andreas Stjernen. Słabszy skok na odległość 93,5 metrów w serii finałowej pozwolił mu ostatecznie na zajęcie miejsca trzeciego.

Dobry wynik Norwegów przed własną publicznością uzupełnił czwarty dziś Daniel Andre Tande, oraz ósmy Fredrik Bjerkeengen.

Najlepszym z Niemców był dziś piąty Andreas Wank. Trzeci o pierwszej serii konkursowej Szwajcar Kilian Peier ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu szóstym.

W czołowej dziesiątce dzisiejszego konkursu uplasowało się również trzech Polaków; Dawid Kubacki był 7-my, Maciej Kot 9-ty, a Stefan Hula 10-ty. Tuż za czołową dziesiątką uplasował się najlepszy z Austriaków Clemens Aigner.

Na prowadzeniu klasyfikacji generalnej letniego Pucharu Kontynentalnego znajduje się nadal nie startujący w Oslo Słoweniec Anze Lanisek (335 pkt). Drugi jest Dawid Kubacki (331 pkt), miejsce trzecie zajmuje Klemens Murańka (312 pkt).

wypowiedzi czołowych zawodników po konkursie

Halvor Egner Granerud „To dla mnie wyjątkowe zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony z wyniku, oraz faktu, ze udało się pokazać kolegom skocznię, ma której na co dzień trenuję.”

Jakub Janda “To był naprawdę dobry konkurs. Drugie miejsce też cieszy, choć wiem, że stać mnie na więcej.”

Andreas Stjernen "Mój drugi skok nie był wystarczająco dobry, to właśnie przez niego nie udało mi się dziś zwyciężyć. Mam nadzieję, że jutro uda mi się oddać dwa dobre równe skoki. To był naprawdę udany konkurs, było naprawdę cicho, więc warunki były porównywalne dla wszystkich.”