Michael Hayboeck wygrywa kwalifikacje w Bischofshofen

Utworzono: 05.01.2015 19:32 / sk

Michael Hayboeck zwyciężył w kwalifikacjach do finałowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Drugi zawodnik klasyfikacji generalnej oddał skok na odległość 137,5 metrów (148, pkt) wyprzedzając lidera turnieju Stefana Krafta i triumfatora konkursu w Garmisch Andersa Jacobsena.

Kraft poszybował na odległość 136,5 metrów (144,6 pkt), Jacobsen osiągnął odległość 139,5 metrów i stracił do Austriaka zaledwie 0,6 pkt. „Cieszę się, że nadal idzie mi tak dobrze. To dla mnie bardzo istotne doświadczenie,” powiedział Norweg.

Kraft tak skomentował swój dzisiejszy występ, „Ponownie udało mi się oddać super skok, jutro postaram się o replay. To naprawdę niesamowite walczyć o triumf w turnieju z kolegą z pokoju. Jutro naprawdę będę musiał się postarać.”

Kasai i Freund tuż za czołową trójką

Po skoku na odległość 135,5 metrów miejsce czwarte w dzisiejszych kwalifikacjach zajął Noriaki Kasai (143,4 pkt). Piąty był Severin Freund (132,5 metrów; 137 pkt). 0,1pkt za nim uplasował się Anders Bardal. Siódmy był Słoweniec Matjaz Pungentar; 1,3 pkt za nim sklasyfikowany został zwycięzca niedzielnego konkursu w Innsbrucku Richard Freitag (133,3 pkt). Czołową dziesiątkę uzupełnili najlepszy z Polaków Piotr Żyła (132,7 pkt) i Gregor Schlierenzauer (130,8 pkt).

Peter Prevc, trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej turnieju, ukończył dzisiejsze kwalifikacje na miejscu 11-tym; dwunasty był Czech Jan Matura. Dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch zajął miejsce 13-te, tuż za nim uplasowali się Johann Andre Forfang i Taku Takeuchi.

Zły dzień Koudelki i Fannemela

Roman Koudelka był dziś zaledwie 22-gi, wyprzedził jednak Andersa Fannemela, który sklasyfikowany został na miejscu 36-tym.

Serie treningowe i kwalifikacje przyćmiły dziś liczne upadki. Amerykanin Nick Fairall został przewieziony do szpitala po upadku w kwalifikacjach.

Martin Schmitt, pracujący obecnie jako ekspert dla stacji Eurosport, powiedział, „Takie upadki nie wyglądają najlepiej. Na zeskoku było trochę świeżego śniegu, lądowanie nie należało więc do najłatwiejszych. ”

Hayboeck kontra Ammann

W pierwszej serii jutrzejszego konkursu (16:30 CET) Michael Hayboeck zmierzy się z Simonem Ammannem, który ponownie nie wystartował w dzisiejszych kwalifikacjach. Lider turnieju Stefan Kraft rywalizował będzie w parze z Polakiem Aleksandrem Zniszczołem. W bezpośrednim pojedynku zmierzą się również weterani światowych skoków Noriaki Kasai i Jakub Janda; Severin Freund rywalizował będzie z rodakiem Markusem Eisenbichlerem, a w pierwszą parze konkursu wystartują Andreas Kofler i Rune Velta.