2
901.9
3
887.5

Sara Takanashi zwyciężyła  w pierwszym konkursie pucharu świata w tym sezonie. Broniąca tytułu zwyciężczyni zeszłorocznego cyklu pucharu świata Japonka pokonała pozostałe zawodniczki skokami na odległość  102 i 96,5 metra (286 pkt). Daniela Iraschko-Stolz była druga (102,5 i 94,5 metrów, 270 pkt) ex-aequo z młodziutką 14-letnią Niemką Gianiną Ernst, która zadziwiła skokami na odległość  97,5 i 97 metrów w pierwszych zawodach PŚ w swojej karierze.

Takanashi, która we wczorajszym konkursie mixed team również stanęła na najwyższym stopniu podium wraz z ekipą Japonii, była oczywiście bardzo zadowolona i z dzisiejszego triumfu. Podobnie Daniela Iraschko-Stolz, zarówno wczoraj jak i dzisiaj uplasowała się na miejscu drugim.

Gianina Ernst zwróciła na siebie uwagę już z październiku podczas Mistrzostw Niemiec. Cała niemiecka drużyna pokazała się dzisiaj z bardzo dobrej strony. Carina Vogt była czwarta, Katharina Althaus szósta,  zaledwie 3,4 pkt za Austriaczką Jacqueline Seifriedsbergera, a Svenja Wuerth jedenasta.

Słowenka Ema Klinec ukończyła zawody na miejscu dziesiątym, 0,3 pkt za Akthaus, Kolejna Słowenka Maja Vtic była dziewiąta, a jedyna Francuzka w czołowej dziesiątce Coline Matel ósma.

Najlepsza z Kanadyjek Taylor Henrich była dziesiąta. Norweżki Maren Lundby i Helena Olsson Smeby uplasowały się na miejscach 12-tym i 13-tym. Niestety do udanych dzisiejszego występu nie może raczej zaliczyć Anette Sagen (27). Włoszka Elena Runggaldier była 15-ta, Rosjanka Irina Avvakumova ukończyła zawody na miejscu 16-tym.

Amerykanki Jessica Jerome i Lindsey Van najwidoczniej nie są jeszcze w olimpijskie formie i dziś uplasowały się odpowiednio na miejscach 19-tym i 22-gim. Szwajcarka Bigna Windmueller była 21-sza.