Kraft wygrywa kwalifikacje w Oberstdorfie

Utworzono: 18.03.2022 19:22 / sk

Stefan Kraft zwyciężył w kwalifikacjach do pierwszego z konkursów Pucharu Świata w lotach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie. Skokiem na odległość 225,5 metra (230,7 pkt) Austriak pokonał Słoweńca Anze Laniska i reprezentanta Norwegii Bendika Jakobsena Heggli.

„W podczas treningu moje skoki były naprawdę dobre. Jestem bardzo zadowolony ze skoku w kwalifikacjach. Jeśli o mnie chodzi, to cały weekend mógłby tak wyglądać w moim wykonaniu,” powiedział Kraft, który zainkasował dzisiaj nagrodę pieniężną w wysokości 5000 CHF.

Niespodzianką dnia był skok reprezentanta Norwegii Bendika Jakobsena Heggli, który poszybował na odległość 226 metrów. Dla Norwega był to zaledwie trzeci start w zawodach Pucharu Świata w karierze, dwa tygodnie temu był 20-ty i 42-gi na Holmenkollen w Oslo.

Miejsce czwarte zajął najlepszy z Niemców Karl Geiger. Aktualny mistrz olimpijski i mistrz świata w lotach sprzed tygodnia Marius Lindvik uplasował się na miejscu piątym. Szósty był Michael Hayboeck.

Na miejscu siódmym sklasyfikowany został Peter Prevc, dziewiąty był jego reprezentacyjny kolega Ziga Jelar, dziesiąty Lovro Kos.

Najlepszym z Polaków był dzisiaj ósmy Dawid Kubacki.

Do jutrzejszego konkursu awansowali wszyscy reprezentanci Polski.

Do konkursu nie awansowali min. Niemiec Stephan Leyhe (42-gi), czy Szwajcar Killian Peier (57-my).

Pierwszy z konkursów w Oberstdorfie rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 16.00 CET.