Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje w Zakopanem

Utworzono: 24.01.2020 20:39 / sk

Dawid Kubacki zwyciężył w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Triumfator tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni, zwycięzca konkursów w Titisee-Neustadt, oddał dzisiaj skok na odległość 140,5 metra (159,9 pkt) pokonując Japończyka Ryoyu Kobayashi (139,5 metra) i Austriaka Stefana Krafta (141 metrów).

Na miejscu czwartym uplasował się drugi z Austriaków Philipp Aschenwald. Ósmy był Daniel Huber.

Miejsce piąte zajął drugi z Polaków Kamil Stoch. Nieco słabiej spisali się pozostali reprezentanci Polski. Piotr żyła był 26-ty. Na miejscu 46-tym uplasował się Aleksander Zniszczoł. 48-my był Maciej Kot. Niestety do niedzielnego konkursu indywidualnego nie awansowali pozostali Polacy Stefan Hula, Adam Niżnik, Jakub Wolny, Andrzej Stękała.

Szósty był najlepszy ze Słoweńców Timi Zajc. Na miejscu siódmym uplasował się reprezentant Niemiec Stephan Leyhe. Czołową dziesiątkę uzupełnił Norweg Johann Andre Forfang (9-ty) oraz Czech Roman Koudelka (10-ty).

Nieco słabiej zaprezentował się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Karl Geiger, który sklasyfikowany został na miejscu 11-tym.

W sobotę w Zakopanem (16:15 CET) rozegrany zostanie konkurs drużynowy. Polskę reprezentować będą w nim Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Na starcie, oprócz reprezentantów Polski, zobaczymy Rosję, Czechy, Szwajcarię, Słowenię, Japonię, Niemcy, Norwegię oraz Austrię.