Kubacki wygrywa kwalifikacje w Klingenthal

Utworzono: 04.10.2019 19:11 / sk

Dawid Kubacki zwyciężył w kwalifikacjach do ostatniego konkursu Grand Prix tego lata rozegranych w niemieckim Klingenthal. Mistrz świata ze skoczni normalnej z Seefeld skokiem na odległość 139,5 metra (133,5 pkt) pokonał reprezentacyjnego kolegę Jakuba Wolnego (142 metry; 133,2 pkt) oraz Japończyka Ryoyu Kobayashi (138,5 metra; 129,5 pkt).

Na miejscu czwartym uplasował się aktualny lider klasyfikacji generalnej cyklu Yukiya Sato, który wyprzedza drugiego Kubackiego o zaledwie 10 pkt.

Piąty był triumfator finałowych konkursów letniego Pucharu Kontynentalnego, rozegranych tydzień temu również w Klingenthal, Słoweniec Domen Prevc. Miejsce szóste zajął najlepszy z Norwegów Robert Johansson. Najlepszym z reprezentantów gospodarzy był siódmy Richard Freitag.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również pozostali reprezentanci Polski. Oprócz Kubackiego i Wolnego, w czołówce znaleźli się również ósmy Piotr Żyła oraz dziesiąty Maciej Kot. Trzynasty był Kamil Stoch. Do konkursu awansował również 15-ty Klemens Murańka.

Do finałowego konkursu w Klingenthal nie awansowali min. Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes, który tydzień temu dwukrotnie stawał w Klingenthal na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego; Japończyk Junshiro Kobayashi, oraz dwaj reprezentanci Austrii Jan Hoerl i Clemens Aigner.

Finałowy konkurs tegorocznego Grand Prix rozegrany zostanie w Klingenthal w sobotę o godzinie 16:00 CET.