PK - Rok Justin ponownie najlepszy w Rasnovie

Utworzono: 01.09.2019 11:30 / sk

Po wczorajszym zwycięstwie, dzisiaj ponownie Roku Justin okazał się najlepszy zwyciężając w drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego w rumuńskim Rasnovie.

26-latek oddał dzisiaj skoki na odległość 94,5 i 97 metrów i z łączną notą 236,8 pkt pokonując dwóch reprezentantów Norwegii.

Na miejscu drugim uplasował się ósmy wczoraj Andreas Granerud Buskum (94,5 i 97,5 metrów; 229,6 pkt). Trzeci był jego reprezentacyjny kolega Joakim Aune, który w finale oddał najdalszy skok dnia (98,5 metra) i dzięki niemu awansował z miejsca 13-tego zajmowanego na półmetku konkursu.

Zaledwie 0,1 pkt za Aune sklasyfikowany został najlepszy z Austriaków Markus Schiffner. Piąty był Rosjanin Roman Trofimov, miejsce szóste zajął trzeci wczoraj Stefan Hula. Miejsca siódme i ósme zajęło dwóch reprezentantów Niemiec Moritz Baer i Pius Paschke, który na półmetku konkursu zajmował nawet miejsce trzecie.

Czołowa dziesiątkę uzupełnili drugi z Austriaków Clemens Leitner oraz Słoweniec Cene Prevc.

Po dwóch zwycięstwach w Rasnovie, Rok Justin objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu (399 pkt) wyprzedzając dotychczasowego lidera Klemensa Murańkę, który spadł na miejsce drugie (328 pkt). Trzeci jest Niemiec Moritz Baer (267 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną za dwa tygodnie w norweskim Lillehammer.