PK - Paweł Wąsek najlepszy we Frensztacie

Utworzono: 17.08.2019 12:20 / sk

Z drugi z konkursów Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frensztacie zakończył się zwycięstwem 20-letniego Pawła Wąska.

Polak, który wczoraj po serii finałowej został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon, dzisiaj oddał skoki na odległość 100 i 103,5 metra (najdalszy skok dnia) i z łączną notą 245,3 pkt odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Słoweniec Rok Justin, który prowadził na półmetku konkursu, podobnie jak wczoraj ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu drugim (102 i 103 metry; 244;9 pkt).

Norweg Joakim Aune, który wczoraj odniósł pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze, dzisiaj uplasował się na miejscu trzecim (100 i 101,5 metra; 240,5 pkt).

Tuż za podium na miejscach czwartym i piątym uplasowali się dwaj reprezentanci Polski Klemens Murańka i Andrzej Stękała.

Najlepszym z reprezentantów gospodarzy był podobnie jak wczoraj Filip Sakala (6-ty).

Siódmy był Szwajcar Gregor Deschwanden. Miejsca ósme i dziewiąte zajęli reprezentanci Austrii Markus Schiffner i Claudio Moerth. Czołową dziesiątkę uzupełnił drugi z Norwegów Sishi Raether.

Po dwóch konkursach we Frensztacie Polacy Klemens Murańka (328 pkt) i Andrzej Stękała (238 pkt) prowadzą w klasyfikacji generalnej cyklu. Miejsca trzecie i czwarte zajmują reprezentanci Japonii Keiichi Sato (230 pkt) i Naoki Nakamura (225 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną w rumuńskim Rasnovie 31 sierpnia i 1 września.