932.3
3
927.7

Niemcy w składzie Juliane Seyfarth, Karl Geiger, Agnes Reisch i Richard Freitag zwyciężyli w konkursie mixed-team rozegranym dzisiaj w niemieckim Hinterzarten (947,8 pkt) wyprzedzając reprezentantów Japonii (Nozomi Maruyama, Junshiro Kobayashi, Sara Takanashi, Keiichi Sato; 932,3 pkt) oraz Słowenii (Nika Kriznar, Peter Prevc, Ursa Bogataj, Ziga Jelar; 927,7 pkt).

Reprezentanci gospodarzy prowadzili od pierwszego skoku, ostatecznie pokonując rywali o 15,5 pkt. Najdalszy skok dnia oddał Karl Geiger (107 metrów), który z łączną notą 256,3 pkt zwyciężyłby w klasyfikacji indywidualnej.

„Przed konkursem drużynowym znacznie bardziej się denerwuję, ponieważ od moich skoków zależy los całej drużyny. Nie zmienia to faktu, że bardzo lubię takie konkursy. Bardzo lubię współzawodniczyć z chłopakami. Szkoda, że mamy tych konkursów tak mało,” powiedziała po konkursie Juliane Seyfarth.

Keiichi Sato, Nozomi Maruyama, Sara Takanashi, Junshiro Kobayashi

Na miejscu drugim uplasowali się skoczkowie i skoczkinie z Japonii z triumfatorką wczorajszego konkursu indywidualnego pań Sarą Takanashi na czele. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodsi zawodnicy Keiichi Sato i Nozomi Maruyama, udowadniając, że zasłużenie otrzymali nominację do dzisiejszego konkursu. Nie zawiódł również doświadczony Junshiro Kobayashi.

Miejsce trzecie wywalczyli dzisiaj Słoweńcy, z których najlepiej spisali się trzecia wczoraj Nika Kriznar i Peter Prevc. Nie zawiedli również Ursa Bogataj i Ziga Jelar. Walka pomiędzy Japonią a Słowenią o drugie miejsce trwała prawie do ostatniego skoku. Ostatecznie jednak to reprezentanci kraju kwitnącej wiśni okazali się lepsi, a Słoweńcy musieli zadowolić się trzecim miejscem. „Lubię skocznię w Hinterzarten i bardzo cieszę się z trzeciego miejsca wywalczonego w dzisiejszym konkursie. Zdecydowanie łatwiej się dzisiaj skakało, wczoraj było bardzo gorąco,” powiedziała po konkursie Ursa Bogataj.

Richard Freitag, Juliane Seyfarth, Agnes Reisch, Karl Geiger

Na miejscu czwartym uplasowali się reprezentanci i reprezentantki Austrii z Gregorem Schlierenzauerem na czele. Rekordzista w ilości zwycięstw w zawodach Pucharu Świata oddała dzisiaj dwa skoki na odległość 106,5 metra.

Peter Prevc, Ursa Bogataj, Nika Kriznar, Ziga Jelar

Miejsca piąte zajęła reprezentacja Norwegii z mistrzynią olimpijską i mistrzynią świata Maren Lundby, która poszybowała na odległość 105,5 i 106,5 metra.

Miejsce szóste zajęli Rosjanie, siódme Czesi, na miejscu ósmym uplasowali się Włosi. Do serii finałowej nie awansowali reprezentanci Francji oraz Polski.