Trzecie zwycięstwo Seyfarth w Rosji

Utworzono: 23.03.2019 17:03 / hn

Juliane Seyfarth zwyciężyła w pierwszym z konkursów Pucharu Świata rozegranym dzisiaj w Czajkowskim (RUS). Skokami na odległość 95 i 97 metrów 29-latka pokonała reprezentacyjna koleżankę Katharinę Althaus oraz Japonkę Sarę Takanashi.

Seyfarth zwyciężyła w dwóch pierwszych konkursach pierwszej edycji turnieju Blue Bird rozegranych tydzień temu w Niżnym Tagile. Dzisiaj Niemka umocniła się na pozycji liderki cyklu.

„Jestem bardzo zadowolona z trzeciego zwycięstwa z rzędu. Nie ustrzegłam się dzisiaj drobnych błędów, na szczęście nie wpłynęły one znacząco na moje skoki. Przed nami finałowy konkurs na dużej skoczni, bardzo się na niego cieszę,” powiedziała po konkursie zwyciężczyni.

Katharina Althaus, która prowadziła na półmetku konkursu, ostatecznie sklasyfikowana została na miejscu drugim. „Jestem bardzo zadowolona z kolejnego podium tej zimy, tym bardziej, że dzielę je z koleżanką z drużyny. Cieszę się, że ostatni konkurs tej zimy rozegrany zostanie na dużej skoczni. Mam nadzieję, że będziemy się wszystkie dobrze bawiły,” powiedziała  Althaus.

Na najniższym stopniu podium uplasowała się reprezentantka Japonii Sara Takanashi. „Jestem bardzo zadowolona z powrotu na podium. To był bardzo długi dzień. Starałam się koncentrować tylko i wyłącznie na moich skokach. Jutro na dużej skoczni zamierzam po prostu dobrze się bawić.”

Czwarta była dzisiaj najlepsza z Austriaczek Jacqueline Seifriedsberger. Tuż za nią uplasowała się jej reprezentacyjna koleżanka Chiara Hoelzl. Dziewiąta była Eva Pinkelnig.

Miejsce szóste zajęła Słowenka Nika Kriznar. Ósma była Ursa Bogataj.

Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata Maren Lundby sklasyfikowana została na miejscu siódmym tracąc do Seyfarth kolejne 17,5 pkt w klasyfikacji Blue Bird.

Czołową dziesiątkę uzupełniła druga z Norweżek Anna Odine Stroem.

Juliane Seyfarth prowadzi w klasyfikacji generalnej pierwszej edycji turnieju Blue Bird, o 33,8 pkt wyprzedzając drugą Maren Lundby. Trzecia jest Katharina Althaus.

Z powodu zbyt silnego wiatru konkurs, który planowo rozegrany miał zostać o godzinie 14:00 LOC, rozpoczął się o 18:00 LOC.

Ostatni konkurs tegorocznego Pucharu Świata, w którym wystartuje 30 najlepszych zawodniczek tej zimy, rozegrany zostanie w Czajkowskim (RUS) na dużej skoczni o godzinie 14:00 LOC (10:00 CET).