Maren Lundby wygrywa ostatnie kwalifikacje tej zimy

Utworzono: 22.03.2019 08:47 / sk

Maren Lundby zwyciężyła w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Czajkowskim (RUS). Norweżka oddała skok na odległość 92,5 metra (10,9 pkt) pokonując dwie reprezentantki Austrii Evę Pinkelnig (93 metrów; 106,3 pkt) i Chiarę Hoelzl (92,5 metra; 104,8 pkt

Czwarta była najlepsza ze Słowenek Ursa Bogataj, miejsce piąte zajęła Japonka Sara Takanashi. Na miejscu szóstym uplasowała się liderka turnieju Blue Bird Niemka Juliane Seyfarth oddając najdalszy skok dnia (93,5 metra).

Miejsca siódme i ósme zajęły dwie kolejne Słowenki Nika Kriznar i Spela Rogelj. Na miejscu dziewiątym uplasowały się ex-aequo Niemka Katharina Althaus i Norweżka Anna Odine Stroem.

Maren Lundby zapewniła sobie drugie w karierze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jeszcze podczas konkursów w Niżnym Tagile tydzień temu. Norweżka zdobyła w Seefeld trzy medale mistrzostw świata, w tym złoto w konkursie indywidualnym. Tydzień temu w Trondheim Lundby pokonała rywalki w premierowej edycji turnieju Raw-Air pań.

Po dwóch z czterech konkursów turnieju Blue Bird Lundby zajmuje miejsce drugie o 16,3 pkt ustępując liderce Juliane Seyfarth, która zwyciężyła w obydwu konkursach w Niżnym Tagile. Miejsce trzecie zajmuje Katharina Althaus.

Sobotni konkurs w Czajkowskim rozegrany zostanie o godzinie 10:00 CET (14:00 LOC).