Althaus i Leyhe wygrywają kwalifikacje w Klingenthal

Utworzono: 02.10.2018 21:05 / sk

Dzisiaj w niemieckim Klingenthal rozegrano ostatnie tego lata kwalifikacje.

Wśród pań najlepsza okazała się reprezentantka gospodarzy Katharina Althaus (136,5 metra). Druga była Słowenka Ema Klinec (129 metrów). Na miejscu trzecim uplasowała się mistrzyni olimpijska Norweżka Maren Lundby (125,5 metra).

Czwarta była niespodziewanie druga z reprezentantek Norwegii Silje Opseth. 19-latka, która W czajkowskim osiągnęła najlepszy wynik w zawodach letniego Grand Prix w karierze (14-ta) poszybowała dzisiaj na odległość 129 metrów. Miejsce piąte zajęła Sara Takanashi.

Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej w sezonie 2014/15 Daniela Iraschko-Stolz wystartowała w dotychczasowej karierze zaledwie czterech konkursach letniego Grand Prix. Dzisiaj po skoku na odległość 127,5 metra 34-latka była ósma.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się dzisiaj również reprezentant gospodarzy Stephan Leyhe. Skokiem na odległość 145,5 metra zawodnik z Willingen pokonał Rosjanina Evgeniya Klimova oraz Japończyka Ryoyu Kobayashi.

Oprócz Leyhe, w czołowej dziesiątce dzisiejszych kwalifikacji znaleźli się jeszcze dwaj inni reprezentanci Niemiec. Czwarty był Richard Freitag, a siódmy Andreas Wellinger.

Na miejscu piątym uplasowali się ex-aequo dwaj reprezentanci Polski Dawid Kubacki  oraz Jakub Wolny. Dziewiąty był Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes. Czołową dziesiątkę uzupełnił Szwajcar Simon Ammann.

W pierwszym międzynarodowym starcie tego lata zdyskwalifikowany został mistrz świata w lotach Daniel Andre Tande. Podobny los spotkał jego rodaka, mistzra olimpijskiego w drużynie Roberta Johanssona.

Walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej letniego cyklu zakończyła się jeszcze przed finałowymi zawodami. Wśród kobiet triumfowała po raz siódmy Sara Takanashi. Wśród mężczyzn po raz pierwszy w historii zwyciężył reprezentant Rosji Evgeniy Klimov

Finałowy konkurs pań rozegrany zostanie w Klingenthal o goodzinie 11:00, panów o 14:15 CET.