PK - Philipp Aschenwald wygrywa w Oslo

Utworzono: 15.09.2018 17:28 / sk

Austriak Philipp Aschenwald po raz kolejny zwyciężył w zawodach Pucharu Kontynentalnego, tym razem rozegranych w norweskim Oslo.

22-latek z klubu w Maierhofen oddał najlepsze skoki w obydwu seriach konkursowych (106 i 104 metry) i z łączną notą 263,4 pkt o 17 pkt pokonał rywali. Dla Aschenwalda było to czwarte zwycięstwo i szóste podium w zawodach cyklu z rzędu. „Warunki nie były dzisiaj najłatwiejsze, ale i tak wszystko udało się zgodnie z planem. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku. Nie patrzyłem za bardzo na skoki innych, po prostu starałem się skoncentrować na swoich skokach. Cieszę się, że się udało.”

Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Słowenii Zak Mogel (104 i 103,5 metra; 246,4 pkt). Dla młodego Słoweńca z Ljubna jest to najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. Dotychczas jego najlepszym wynikiem było trzecie miejsce zajęte w połowie września podczas zawodów w Wiśle. „To był wspaniały dzień. Jestem z siebie bardzo zadowolony i dumny. Mam nadzieję, że jutro uda mi się uzyskać podobny wynik. W drugiej serii miałem lepsze warunki. Początki konkursu nie były najłatwiejsze. Jestem dzisiaj bardzo zadowolony,” powiedział po konkursie 17-latek.

Zak Mogel, Philipp Aschenwald, Andreas Stjernen

W pierwszym starcie tego lata reprezentant Norwegii Andreas Stjernen uplasował się na miejscu trzecim. Mistrz olimpijski w drużynie był dzisiaj najlepszym z Norwegów. Zaledwie dziewiąty na półmetku konkursu (96 metrów), w finale oddał najdalszy skok serii (104,5 metra). „Cieszę się, że mogłem tu dzisiaj skakać. Warunki były ze skoku na skok coraz lepsze, w sumie to był bardzo udany konkurs. Nie zwracałem zbyt dużej uwagi na konkurencję. Dość dawno nie startowałem, szczególnie w zawodach Pucharu Kontynentalnego, a był to dla mnie pierwszy międzynarodowy występ tego roku,” powiedział Stjernen.

Na miejscach od czwartego do szóstego uplasowało się trzech reprezentantów Niemiec David Siegel (4-ty), Moritz Baer (5-ty) oraz Constantin Schmid (6-ty). Siódmy był Norweg Andreas Granerud Buskum, miejsce siódme zajął jego reprezentacyjny kolega Joacim Oedegaard Bjoereng, który na półmetku konkursu zajmował miejsce trzecie.

Na miejscu dziewiątym sklasyfikowany został Austriak Stefan Huber, czołową dziesiątkę uzupełnił kolejny z reprezentantów gospodarzy Thomas Aasen Markeng. Jedenasty był Oscar Westerheim, a dwunasty Marius Lindvik.

Dzisiejszym zwycięstwem na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego umocnił się Philipp Aschenwald (578 pkt). Drugi jest Szwajcar Kilian Peier (350 pkt), miejsce trzecie zajmuje Słoweniec Zak Mogel (249 pkt).

Drugi z konkursów w Oslo rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 12:15 CET.