Japonia wygrywa mixed-team w Czajkowskim

2
963.5
3
942.6

Skoczkowie i skoczkinie z Japonii zwyciężyli w konkursie mixed-team rozegranym dzisiaj w Czajkowskim (RUS). Nozomi Maruyama, Yukiya Sato, Sara Takanashi i Junshiro Kobayashi (974,8 pkt) pokonali reprezentację Słowenii (Jerneja Brecl, Jurij Tepes, Ema Klinec, Robert Kranjec; 963,5 pkt) oraz Norwegii (Anna Odine Stroem, Robin Pedersen, Maren Lundby, Fredrik Bjerkeengen; 942,6 pkt). Na miejscu czwartym uplasowali się Rosjanie.

Wszyscy reprezentanci Japonii zaprezentowali się dzisiaj z bardzo dobrej strony. Świetne skoki oddali w pierwszej serii konkursowej Nozomi Maruyama, w drugiej Yukiya Sato (142 metry). Całości dopełniła jak zwykle Sara Takanashi, która czterokrotnie triumfowała w zawodach letniego Grand Prix tego lata. Dwukrotnie wygrywał tego lata również Ryoyu Kobayashi.

Robert Kranjec, Jerneja Brecl, Ema Klinec, Jurij Tepes

Walka o drugie, trzecie i czwarte miejsce trwała do samego końca. Ostatecznie na miejscu drugim uplasowali się reprezentanci i reprezentantki Słowenii. Jerneja Brecl oddała w serii finałowej fenomenalny skok na odległość 140 metrów. 138 metrów uzyskał w finale Jurij Tepes.

Na najniższym stopniu podium uplasowała reprezentacja Norwegii. Skokiem na odległość 136,5 metra w finale Anna Odine Stroem pokonała nawet reprezentacyjną koleżankę, złotą mistrzynie olimpijską Maren Lundby.

Junshiro Kobayashi, Sara Takanashi, Yukiya Sato, Nozomi Maruyama

Skokiem na odległość 146 metrów w finale Rosjanin Evgeniy Klimov ustanowił nowy rekord skoczni. Niestety świetna dyspozycja Klimova i Vassilieva nie wystarczyła Rosjanom do zajęcia miejsca na podium, znacznie słabiej spisały się bowiem Rosjanki.

Anna Odine Stroem, Robin Pedersen, Maren Lundby, Fredrik Bjerkeengen

Dobrze skakały dzisiaj również Austriaczki Chiara Hoelzl i Jacqueline Seifriedsberger. Niestety słabiej zaprezentowali się ich reprezentacyjni koledzy. Miejsce szóste zajęli reprezentanci Niemiec w składzie Pauline Hessler, Andreas Wank, Juliane Seyfarth i Pius Paschke. Czołową ósemkę uzupełnili Amerykanie i Kazachowie.

Konkursy indywidualne rozegrane zostaną w Czajkowskim w niedzielę. Panie rywalizować będą o 11:00 LOC (8:00 CET), panowie o 15:00 LOC (12:00 CET).