Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje w Trondheim

Utworzono: 14.03.2018 19:46 / sk

Po wczorajszym bezapelacyjnym zwycięstwie w Lillehammer, Kamil Stoch zwyciężył dziś w kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu w Trondheim.

Trzykrotny mistrz olimpijski i lider klasyfikacji generalnej tegorocznego Raw-Air oddał z niższej belki startowej skok na odległość 140 merów (155,4 pkt). „To był długi, ale udany dzień. Warunki były dziś idealne, więc dobrze się skakało. Mam nadzieję, że jutro będzie podobnie. Spodziewam się konkursu na bardzo wysokim poziomie, mam również nadzieję, że pod skocznią zjawi się wielu kibiców, którzy stworzą niezapomnianą atmosferę,” powiedział po kwalifikacjach Kamil Stoch.

Miejsce drugie zajął dziś skoczek z Trondheim Andreas Stjernen, który jako jedyny oddał skok poza granicę 140 metrów (141,5 metra; 153,1 pkt).

Trzeci był powracający do formy Austriak Stefan Kraft (140 metrów; 147,5 pkt).

Poza czołową trójką uplasował się Robert Johansson, który wczoraj w Lillehammer po raz pierwszy w karierze stanął na pucharowym podium. Miejsca piąte i szóste zajęło dwóch reprezentantów Niemiec Richard Freitag oraz Andreas Wellinger. Siódmy był Słoweniec Peter Prevc. Miejsce ósme zajął drugi z Polaków Dawid Kubacki. Czołową dziesiątkę uzupełnili Norwegowie Johann Andre Forfang oraz Daniel Andre Tande. Jedenasty był dzisiaj Maciej Kot.

W konkursie zobaczymy jutro wszystkich pozostałych trzech reprezentantów Polski. Na miejscu 15-tym uplasowali sie dziśiaj ex-aequo Piotr Żyła i Stefan Hula, 25-ty był jakub Wolny.

Spore problemy mieli dzisiaj Noriaki Kasai, Taku Takeuchi i Michael Hayboeck, jednak całej trójce udało się awansować do jutrzejszego konkursu. Mniej szczęścia miał za to Gregor Schlierenzauer, który skalsyfikowany został na miejscu 53-cim i w jutrzejszym konkursie nie wystartuje

W klasyfikacji generalnej turnieju na miejscu pierwszym umocnił się Kamil Stoch (1296,9 pkt), który o ponad 70 pkt wyprzedza Roberta Johanssona (1226,7 pkt). Miejsce trzecie zajmuje kolejny z Norwegów Andreas Stjernen (1206,6 pkt). Czwarty jest Johann Andre Forfang (1191,6 pkt).

Konkurs w Trondheim rozegrany zostanie w czwartek o godzinie 17:00 CET.