PK - Kolejne zwycięstwo Iraschko-Stolz w Planicy

Utworzono: 21.01.2018 12:08 / sk

Po wczorajszym zwycięstwie, dzisiaj najlepsza również okazała się Daniela Iraschko-Stolz. Austriaczka zwyciężyła w drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym dziś w Słoweńskiej Planicy.

34-letnia była mistrzyni świata oddała skoki na odległość 94,5 i 96 metrów i z łączną notą 224 pkt pokonała rywalki. „Warunki były dziś naprawdę trudne. Chciałam oddać lepsze skoki niż wczoraj, ale kiedy za bardzo się staram popełniam błędy. Drugi skok tradycyjnie już był lepszy od pierwszego. Na tydzień wystartuję w zawodach Pucharu Świata w słoweńskim Ljubnie,” powiedziała po konkursie zwyciężczyni.

news - Daniela Iraschko-Stolz wygrywa w Planicy

Aleksandra Barantceva, Daniela Iraschko-Stolz, Jerneja Brecl

Druga była podobnie jak wczoraj Rosjanka Aleksandra Barantceva (89 i 90 metrów; 202 pkt). „Mój pierwszy skok nie był najlepszy, przeszkodził mi tylni wiatr. Drugi był już znacznie lepszy, wiatr tym razem trochę bardziej mi sprzyjał. Jestem bardzo zadowolona z osiągniętego dziś wyniku,” powiedziała po konkursie Rosjanka.

Na miejscu trzecim uplasowała się również jak wczoraj reprezentantka gospodarzy Jerneja Brecl (91 i 87 metrów; 201 pkt). „Mój skok w finale nie był najlepszy, a nie bardzo wiem dlaczego. Popełniłam błąd już na rozbiegu. Przede mną konkursu Pucharu Świata w Ljubnie, chciałabym tam zdobyć kilka pucharowych punktów,” powiedziała Brecl.

Rosjanki Anna Shpyneva i Lidiia Iakovleva uplasowały się na miejscach czwartym i piątym. Szósta była zaledwie 15-ta wczoraj Francuzka Josephine Pagnier. Najlepszy wynik w dotychczasowej karierze powtórzyła siódma dziś Katra Komar ze Słowenii. Miejsce ósme zajęła Niemka Selina Freitag. Na miejscu dziewiątym uplasowały się ex-aequo Austriaczka Elisabeth Raudaschl i Polka Kamila Karpiel.

Rosjanka Aleksandra Barantceva objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego (310 pkt). Druga jest jej rodaczka Lidiia Iakovleva (275 pkt). Miejsce trzecie zajmuje po dwóch zwycięstwach w Planicy Daniela Iraschko-Stolz (200 pkt).

Dwa ostatnie konkursy tegorocznego Pucharu Kontynentalnego kobiet rozegrane zostaną w niemieckim Brotterode 17 i 18 lutego.