PK - Tilen Bartol najlepszy w Klingenthal

Utworzono: 01.10.2017 13:49 / sk

Słoweniec Tilen Bartol zwyciężył w ostatnim konkursie Pucharu Kontynentalnego tego lata rozegranym dziś w niemieckim Klingenthal.

Drugi wczoraj 20-letni reprezentant Słowenii poszybował dziś na odległość 146 i 145 metrów i z łączną notą 308 pkt odnosząc pierwsze tego lata zwycięstwo w zawodach cyklu. „Dzisiaj jestem bardzo zadowolony z moich skoków, były zdecydowanie lepsze niż te wczorajsze,” powiedział po konkursie zwycięzca.

Na miejscu drugim uplasował się reprezentacyjny kolega Bartola Timi Zajc zapewniając Słowenii podwójne zwycięstwo w dzisiejszym konkursie (138,5 i 143 metry; 289,6 pkt). „Jestem bardzo zadowolony, to był fajny konkurs, a mnie udało się oddać dwa naprawdę dobre skoki.”

Na najniższym stopniu podium uplasował się triumfator wczorajszego konkursu reprezentant Norwegii Joachim Hauer (133,5 i 137 metrów; 270,3 pkt). „Jestem bardzo zadowolony z całego weekendu. Nie było dzisiaj szans na pokonanie Słoweńców. Skaczą wprost rewelacyjnie. Cieszę się, że udaje mi się oddawać aż tak dobre skoki. W ostatnich tygodniach sporo udało mi się poprawić,” powiedział Norweg.

news - Joachim Hauer wygrywa w Klingenthal

Tuż poza podium uplasował się Francuz Vincent Descombes Sevoie. Piąty był najlepszy z Niemców Richard Freitag, który na półmetku konkursu zajmował miejsce trzecie za Bartolem i Zajcem.

Świetny wynik odnotował dziś Estończyk Artti Aigro. We wczorajszym konkursie 18-latek był 17-ty. Dzisiaj Aigro osiągnął najlepszy wynik w dotychczasowej karierze po raz pierwszy kończąc konkurs w czołowej dziesiątce na miejscu szóstym.

Miejsce siódme zajął najlepszy z Finów Eetu Nousiainen . Ósmy był Czeski weteran Lukas Hlava, dziewiąty najlepszy z Polaków Klemens Murańka. Czołową dziesiątkę uzupełnił drugi z Niemców Felix Hoffmann.

Klemens Murańka już wczoraj zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej letniego Pucharu Kontynentalnego (700 pkt). Polak zwyciężył w dwóch konkursach, w sumie aż pięciokrotnie stawał na podium. „Jestem bardzo zadowolony, to było świetne lato w moim wykonaniu,” powiedział Murańka po finałowym konkursie w Klingenthal.

Miejsce drugie zajął reprezentant Słowenii Tilen Bartol (627 pkt), trzeci był Niemiec Pius Paschke (562 pkt).