PK - Hauer wygrywa w Klingenthal

Utworzono: 30.09.2017 20:38 / sk

Norweg Joachim Hauer zwyciężył w pierwszym z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym dziś w niemieckim Klingenthal.

26-latek oddała najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (134 i 134,5 metra) odnosząc pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach cyklu 9252,2 pkt). „To wspaniały dzień. Po dość ciężkim roku fajnie wreszcie stanąć na podium odnosząc pierwsze w życiu zwycięstwo,” powiedział po konkursie Hauer.

Na miejscu drugim uplasował się Słoweniec Tilen Bartol (po 128,5 metra; 247,2 pkt). „Bardzo cieszę się z osiągniętego dziś wyniku. Przede mną jednak jeszcze sporo pracy. Jutro kolejny dzień i ponownie zamierzam dać z siebie wszystko.”

Na najniższym stopniu podium uplasował się kolejny ze Słoweńców Domen Prevc(129,5 i 130 metrów; 242 pkt). “To był ciężki dzień. Warunki nie były dziś najłatwiejsze. Cieszę się więc, że udało mi się ukończyć konkurs na podium,” powiedział młodszy z braci Prevc.

Świetny wynik reprezentacji Słowenii uzupełnili dziś piąty Andraz Pograjc oraz ósmy Timi Zajc.

Miejsce czwarte zajął najlepszy z reprezentantów gospodarzy Moritz Baer, osiągając najlepszy wyniki w dotychczasowej karierze. Miejsce siódme zajął Markus Eisenbichler, dziewiąty był Richard Freitag, czołową dziesiątkę uzupełnił Pius Paschke. Miejsce 11-te zajął Felix Hoffmann, 13-ty był Justin Lisso.

Największy awans dnia odnotował dziś reprezentant Francji Vincent Descombes Sevoie. Po skoku na odległość 133 metrów w finale zaledwie 18-ty na półmetku konkursu Francuz ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu szóstym.

12-te miejsce jakie zajął dziś najlepszy z Polaków Klemens Murańka zapewniły mu już dzisiaj zwycięstwo w klasyfikacji generalnej letniego Pucharu Kontynentalnego (671 pkt). Polak wyprzedził w niej Niemca Piusa Paschke (562 pkt) oraz Słoweńca Tilena Bartola (527 pkt).

Drugi z konkursów w Klingenthal, ostatni tego lata, rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 10:00 CET.