PK - Paschke ponownie najlepszy w Rasnovie

Utworzono: 24.09.2017 12:39 / sk

Niemiec Pius Paschke odniósł kolejne zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego, tym razem w rumuńskim Rasnovie.

27-latek z klubu WSV Kiefersfelden oddał najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (102 i 98,5 metrów; 255,9 pkt) odnosząc trzecie zwycięstwo w czterech ostatnich konkursach cyklu.

news - Pius Paschke wygrywa w Rasnovie

Tilen Bartol, Pius Paschke, Daniel Huber

Miejsce drugie zajął Słoweniec Tilen Bartol (102 i 95 metrów; 249,1 pkt). Trzeci był dziś czwarty wczoraj Austriak Daniel Huber (99,5 i 93,5 metra; 245,5 pkt).

Najlepszym z Polaków był ponownie Klemens Murańka, który po skoku na odległość 96,5 metrów w finale awansował na miejsce czwarte z ósmego. Miejsce piąte zajął podobnie jak wczoraj Niemiec Dominik Maylaender. Szósty był trzeci zawodnik wczorajszego konkursu Norweg Joachim Hauer.

Słoweniec Timi Zajc, który stawał na podium ostatnich trzech konkursów Pucharu Kontynentalnego, dzisiaj sklasyfikowany został na miejscu siódmym. Na miejscu ósmym konkurs ukończył Niemiec Moritz Baer osiągając najlepszy wynik w dotychczasowej karierze.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Szwajcar Andreas Schuler oraz trzeci z Niemców David Siegel. Mistrz Świata Juniorów z 2016 roku powrócił w Rasnovie do międzynarodowej rywalizacji po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

Przed dwoma ostatnimi konkursami Pucharu Kontynentalnego tego lata, które 30 września i 1 października rozegrane zostaną w niemieckim Klingenthal, Klemens Murańka prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu (649 pkt), wyprzedzając Piusa Paschke (536 pkt) oraz Tilena Bartola (447 pkt).