PK - Paschke wygrywa w Rasnovie

Utworzono: 23.09.2017 19:08 / sk

Pius Paschke zwyciężył w pierwszym z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym dziś w rumuńskim Rasnovie. Po skoku na odległość 99,5 metra w pierwszej serii konkursowej Niemiec prowadził już na półmetku konkursu. Ostatecznie z łączną notą 249,6 pkt Paschke odniósł drugie w karierze zwycięstwo w zawodach cyklu.

Podobnie jak Paschke, 17-letni Timi Zajc odniósł w zeszłym tygodniu w Trondheim pierwsze w karierze zwycięstwo. Tym razem po skokach na odległość 93,5 i 95 metrów (247,7 pkt) młody Słoweniec uplasował się na miejscu drugim, po raz trzeci z rzędu stając na pucharowym podium.

Na najniższym stopniu podium uplasował się reprezentant Norwegii Joachim Hauer (93,5 i 94,5 metra; 245,4 pkt).

Miejsce czwarte zajął Austriak Daniel Huber. Zaledwie 0,5 pkt za nim uplasował się kolejny z Niemców Dominik Maylaender, który zwyciężył w piątkowym konkursie FIS Cup rozegranym w Rasnovie. Szósty był kolejny młody Słoweniec Tilen Bartol.

Obydwaj reprezentanci Szwajcarii w Rasnovie ukończyli konkurs w czołowej dziesiątce – siódmy był Kilian Peier, dziewiąty Andreas Schuler.

Na miejscu ósmym uplasował się najlepszy z Polaków Klemens Murańka. Czołową dziesiątkę uzupełnił Austriak Markus Rupitsch, triumfator czwartkowego konkursu FIS Cup, osiągając najlepszy wynik w dotychczasowej karierze.

W czołowej trzydziestce konkursu uplasowali się jeszcze 11-ty Aleksander Zniszczoł, 14-ty Jan Ziobro, oraz 24-ty Przemysław Kantyka.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi nadal Klemens Murańka (599 pkt). Drugi jest Niemiec Pius Paschke (436 pkt), miejsce trzecie zajmuje Słoweniec Tilen Bartol (367 pkt).

Drugi z konkursów w Rasnovie rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 9:00 CET.