PK - Markus Eisenbichler wygrywa w Klingenthal

Utworzono: 30.09.2016 20:08 / sk

Reprezentanci Niemiec odnieśli podwójne zwycięstwo w przedostatnich zawodach Pucharu Kontynentalnego tego lata rozegranych w niemieckim Klingenthal.

W pierwszym z dwóch zaplanowanych na weekend konkursów zwyciężył Markus Eisenbichler. 25-latek oddał najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (138 i 140 metrów) i z łączną notą 280,1 pkt odniósł piąte zwycięstwo w sześciu z ostatnich konkursów cyklu. „Dziś nie było idealnie, ale i tak wynik jest zadowalający. Jutro będę odpoczywał, w niedzielę wystartuję w zawodach Grand Prix,” powiedział lider tegorocznego Pucharu Kontynentalnego.

wywiad z Markusem Eisenbichlerem

Drugi był reprezentacyjny kolega Eisenbichlera Stephan Leyhe, który oddał dziś skoki na odległość 137,5 i 127,5 merów (249,3 pkt) tracąc ponad 30 pkt do zwycięzcy.

Na najniższym stopniu podium stanął czwarty na półmetku konkursu Jan Ziobro (131 i 127 metrów; 247,2 pkt).

Zaledwie 0,2 pkt a Polakiem uplasował się najlepszy z Austriaków Elias Tollinger. Piąty był Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes, zaledwie 1,1 pkt za czołową trójką konkursu.

Miejsce szóste zajął najlepszy ze Słoweńców Jurij Tepes. Miejsca siódme i ósme zajęli Francuz Vincent Descombes Sevoie oraz Norweg Halvor Egner Granerud.

Trzeci po pierwszej serii konkursowej Czech Jakub Janda, po skoku na odległość zaledwie 122,5 metra w serii finałowej uplasował się ostatecznie na miejscu dziewiątym. Czołową dziesiątkę uzupełnił drugi z Austriaków Florian Altenburger.

Po dzisiejszym triumfie Markus Eisenbichler zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej letniego Pucharu Kontynentalnego. Z 618 pkt na koncie Niemiec wyprzedza Słoweńca Roka Justina (417 pkt) oraz Jana Ziobro (378 pkt).