PK - Karl Geiger wygrywa finałowe zawody w Czajkowskim

Utworzono: 13.03.2016 11:57 / sk

Kolejny sezon rywalizacji w ramach Pucharu Kontynentalnego dobiegł właśnie końca. Ostatnie finałowe zawody cyklu rozegrano dziś w Czajkowskim (RUS). Zwycięstwo odniósł w nich reprezentant Niemiec Karl Geiger.

Drugi we wczorajszym konkursie 23-latek z Oberstdorfu dziś oddał skoki na odległość 132,5 i 128 metrów  (262,7 pkt) i odniósł trzecie zwycięstwo tej zimy.

Tom Hilde

news - Podwójne zwycięstwo Niemców w Czajkowskim

Miejsc drugie zajął Markus Schiffner. Na półmetku konkursu Austriak zajmował miejsce 13-te (124,5 metra). Jednak skok na odległość 137 metrów w serii finałowej zapewnił mu awans na podium (260,5 pkt).

Po skoku na odległość 146 metrów w pierwszej serii konkursowej miejsce pierwsze zajmował Niemiec Martin Hamann. 18-latek nie zdołał jednak utrzymać prowadzenia i ostatecznie po skoku na odległość 124,5 metra w finale (252,8 pkt) uplasował się na miejscu trzecim, po raz pierwszy w karierze stając na pucharowym podium.

Tom Hilde, jedyny reprezentant Norwegii w konkursie, awansował z miejsca 12-tego na czwarte, o zaledwie 0,3 pkt ustępując Niemcowi. Wynikiem tym Norweg zapewnił  sobie triumf w klasyfikacji końcowej całego cyklu. Piąty był trzeci zawodnik sobotniego konkursu Słoweniec Cene Prevc. Miejsce szóste zajął Czech Tomas Vancura.

Siódmy był Marinus Kraus. Zwycięzca sobotniego konkursu Markus Eisenbichler uplasował się na miejscu ósmym. Czołową dziesiątkę uzupełnili Słoweniec Ernest Prislic oraz Austriak  Clemens Aigner.

Hilde wygrywa klasyfikację generalną

Zwycięzcę klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego wyłonił dzisiejszy konkurs. Ostatecznie zwycięzcą cyklu został reprezentant Norwegii Tom Hilde (818 pkt). Norweg wyprzedził Austriaka Clemensa Aignera (805 pkt), który stracił szanse na utrzymanie prowadzenia zajmując w dzisiejszym konkursie miejsce 10-te. Miejsce trzecie zajął Karl Geiger (754 pkt).