PK - Podówjne zwycięstwo Niemców w Czajkowskim

Utworzono: 12.03.2016 17:42 / sk

Niemieccy skoczkowie odnieśli podwójne zwycięstwo w pierwszym z dwóch finałowych konkursów Pucharu Kontynentalnego rozgrywanych w Czajkowskim (RUS).

Markus Eisenbichler zwyciężył w sobotnim konkursie skokami na odległość 141,5 i 139 metrów (282,8 pkt). Dla 24-letniego Niemca było to drugie zwycięstwo w zwodach Pucharu Kontynentalnego tej zimy, trzecie w karierze.

Prowadzący na półmetku konkursu Karl Geiger ostatecznie uplasował się na miejscu drugim (141,5 i 134,5 metra; 272,6 pkt).

Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Cene Prevc

Miejsce trzecie zajął obchodzący dziś 20-te urodziny Słoweniec Cene Prevc, który oddał skoki na odległość 135 i 132,5 metra (265,4 pkt).

Tuż za podium uplasował się trzeci po pierwszej serii konkursowej jedyny Norweg rywalizujący w Rosji Tom Hilde.

Piąty był Słoweniec Anze Semenic. Miejsce szóste zajął kolejny Niemiec Martin Hamann. Najlepszym z Austriaków był dziś siódmy Markus Schiffner. Miejsce ósme zajął Ernest Prislic. Na miejscu dziewiątym konkurs ukończył reprezentant gospodarzy Ilmir Hazetdinov. Czołową dziesiątkę uzupełnił najlepszy z Polaków Klemens Murańka.

W pierwszym starcie tej zimy rosyjski weteran Dimitry Vassiliev uplasował się na miejscu 31-szym.

Przed jutrzejszymi finałowymi zawodami tegorocznego cyklu, o triumf w klasyfikacji końcowej walczą nadal prowadzący (779 pkt) Austriak Clemens Aigner oraz drugi Tom Hilde (768 pkt). Trzeci jest Karl Geiger (654 pkt).