PK-K - Jahr i Lundby ponownie najlepsze

Utworzono: 20.09.2015 13:10 / sk

Tegoroczny cykl letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet zakończył drugi konkurs rozegrany w norweskim Oslo. W konkursie, podobnie jak wczoraj, podwójne zwycięstwo odniosły reprezentantki gospodarzy.

Norweżki Line Jahr i Maren Lundby zamieniły się dziś miejscami. Na najwyższym stopniu podium stanęła dziś Line Jahr, druga była Maren Lundby.

news - Norweżki wygrywają w Oslo

Druga wczoraj Line Jahr dziś pokonała rywalki skokami na odległość 93 i 103 metry (235,8 pkt). Druga Lundby oddała skoki na odległość 92 i 100 metrów (226,2 pkt).

Miejsce trzecie zajęła dziś młoda Czeszka Zdena Pesatova (90,5 i 93,5 metrów; 195,3 pkt).

Zaledwie 20-ta po pierwszej serii konkursowej (80,5 metra) Włoszka Elena Runggaldier oddała w finale skok na odległość 100 metrów i awansowała ostatecznie na miejsce czwarte. Tuż za nią uplasowała się Austriaczka Julia Huber.

Japonki Haruka Iwasa i Kaede Narita osiągnęły najlepsze wyniki w dotychczasowej karierze kończąc zawody na miejscach szóstym i siódmym.

Miejsce ósme zajęła Szwajcarka Sabrina Windmueller, czołową dziesiątkę uzupełniły dwie Kanadyjki Natalie Eilers i Eleora Hamming, startujące w zawodach Pucharu Kontynentalnego po raz pierwszy w karierze. Na półmetku konkursu Hamming zajmowała nawet miejsce trzecie, za Jahr i Lundby.

Po czterech rozegranych tego lata konkursach Pucharu Kontynentalnego kobiet  na czele klasyfikacji generalnej znalazły się aż cztery zawodniczki - Ema Klinec, Sara Takanashi, Maren Lundby i Line Jahr, gromadząc po 180 pkt.