PK - Faworytki wygrywają w Oslo

Utworzono: 19.09.2015 13:58 / sk

Drugie i ostatnie tego lata zawody Pucharu Kontynentalnego kobiet rozgrywane są w norweskim Oslo.

Zgodnie z oczekiwaniami, pierwszy z dwóch zaplanowanych na weekend konkursów zdominowały reprezentantki gospodarzy. Pierwsza była, oddając w serii finałowej najdalszy skok dnia, Maren Lundby (86 i 102 metry; 224 pkt).

Miejsce drugie zajęła, prowadząca na półmetku konkursu z zaledwie 02, pkt przewagą, Line Jahr (89 i 96,5 metrów; 215,2 pkt).

W zaledwie piątym w karierze starcie w zawodach Pucharu Kontynentalnego, na najniższym stopniu podium stanęła 15-letnia Niemka Agnes Reisch (88 i 87 metrów; 194,3 pkt) osiągając pierwsze w karierze podium cyklu.

Tuż za podium, zaledwie 1,1 pkt za Niemką, uplasowała się Rumunka Dana Haralambie. Piąta była Włoszka Elena Runggaldier, miejsce szóste zajęła Niemka Sophia Goerlich, siódma byłą Czeszka Zdena Pesatova.

Trzecia na półmetku konkursu, Japonka Jun Maruyama ostatecznie ukończyła konkurs na miejscu ósmym. Czołową dziesiątkę uzupełniły Austriaczka Julia Huber i Norweżka Tonje Bakke.

W klasyfikacji generalnej letniego Pucharu Kontynentalnego prowadzą nadal nieobecne w Oslo Słowenka Ema Klinec (180 pkt), Sara Takanashi (180 pkt) i Katharina Althaus (120 pkt).

wypowiedzi czołowych zawodniczek po konkursie

Maren Lundby "To zwycięstwo dało mi wiele radości. Mój pierwszy skok wcale nie był taki dobry, drugi zdecydowanie lepszy. Bardzo się z tego powodu cieszę. Wiem, że moje skoki są coraz lepsze. Po pierwszej serii dokonałam kilku poprawek i rezultaty od razu dało się odczuć w serii finałowej. Lubię startować w Norwegii, przed własną publicznością. Dobrze znamy tę skocznię, dużo tu trenujemy.”

Line Jahr "Dzisiejszy konkurs zaliczę do naprawdę udanych. Oddałam przyzwoite skoki, nie najlepsze, ale byłam druga, więc cieszę się z osiągniętego rezultatu. Bardzo lubię skocznię w Oslo, lubię również rywalizować w konkursach rozgrywanych w Norwegii.”

Agnes Reisch "To był udany konkurs i bardzo cieszę się z osiągniętego wyniku.”