Małysz zwycięzcą kwalifikacji w Lillehammer

Utworzono: 12.03.2009 21:30 / os

Adam Małysz, trzykrotny zwycięzca Turnieju Nordyckiego, także tym razem bardzo dobrze radzi sobie w Skandynawii. Polak wygrał kwalifikacje do trzeciego konkursu cyklu, skokiem na odległość 135 m (137,6 pkt.), wyprzedzając Johana Remena Evensena z Norwegii (133) oraz triumfatora z Kuopio, Japończyka, Takanobu Okabe (128,9).

Małysz w Turnieju Nordyckim zajmuje ósmą pozycję. Okabe, najstarszy zwycięzca w historii konkursu Pucharu Świata, jest drugi.

Lukas Müller skacze daleko

Mistrz świata juniorów Lukas Müller z Austrii zajął niespodziewanie szóstą lokatę. Jego kolega z drużyny, Gregor Schlierenzauer, który nie spisał się najlepiej w Kuopio, ponownie odnalazł się na swojej ulubionej skoczni i oddał skok na odległość 132,5 m, co jest trzecią odległością dnia.

Dobre wrażenie pozostawili po sobie Dimitri Vassiliev, Jakub Janda, Anders Jacobsen i Wolfgang Loitzl. Simon Ammann, prowadzący w Turnieju Nordyckim rozczarował, lądując tylko na 117,5 m.

W seriach treningowych nadspodziewanie dobrze spisywał się Robert Hrgota, który oddał nawet skok na odległość 130 m. Jego rodak, Jernej Damjan, zawiódł w kwalifikacjach i nie wywalczył awansu do jutrzejszych zawodów. Również Pavel Karelin, który był mocny w treningu, nie zakwalifikował się do zawodów. W ekipie niemieckiej zawiódł Pascal Bodmer.