Japonia wygrywa konkurs mixed team w Hinterzarten

2
883.6
3
873.3

Ekipa Japonii od początku była pretendentem do zwycięstwa w dzisiejszym konkursie mixed team w niemieckim Hinterzarten. Ostatecznie Japończycy zwycięzyli pokonując drugą Słowenię i trzecich Niemców.

Ekipa Japonii wyraźnie prowadziła już po pierwszej serii konkursowej. W serii finałowej nikt nie był w stanie dorównać Japończykom. Yuki Ito, Noriaki Kasai, Sara Takanashi i Yuta Watase zwyciężyli z łączną notą  907,6 punktów.

Matjaz Pungertar, Katja Pozun, Nejc Dezman, Maja Vtic

Ciekawa walka rozgrywała się o dalsze lokaty i miejsce na podium. Ostatecznie Słowenia, w składzie Maja Vtic, Nejc Dezman, Katja Pozun i Matjaz Pungertar, stanęła na drugim stopniu podium z łączna notą 883,6 pkt.

Walka o podium

Trzecie miejsce przypadło gospodarzom. Ulrike Graessler, Andreas Wank, Svenja Wuerth i Richard Freitag uzyskali łącznie 873,3 punktów i powtórzyli rezultat z Hinterzarten z zeszłego roku. Najlepszym zawodnikiem wśród Niemców okazał się Richard Freitag, który zdobył aż 252,8 pkt i zwyciężyłby dziś w klasyfikacji indywidualnej, wyprzedzając Słoweńca Matjaza Pungentara i Noriaki Kasai. W serii finałowej, Andreas Wank zaliczył upadek, na szczęście obyło się bez poważniejszych urazów.

Yuta Watase, Yuki Ito, Sara Takanashi, Noriaki Kasai

Na podium nie udało się za to wskoczyć Kanadyjczykom. Atsuko Tanaka, Dusty Korek, Alexandra Pretorius i Mackenzie Boyd-Clowes podczas całego konkursu deptali po piętach czy to Niemcom, czy Słoweńcom, ostatecznie jednak z łączną notą 868,7 pkt zajęli czwartą pozycję. Wczorajsza triumfatorka w konkursie indywidualnym, 17-to letnia Alexandra Pretorius również dziś okazałaby się najlepsza w klasyfikacji pań.

Andreas Wank, Ulrike Graessler, Svenja Wuerth, Richard Freitag

Miejsce piąte przypadło dziś ekipie Francji (Julia Clair, Ronan Lamy Chappuis, Lea Lemare, Vincent Descombes Sevoie), Włosi (Roberta D'Agostina, Davide Bresadola, Elena Runggaldier, Sebastian Colloredo) uplasowali się na miejscu szóstym, odstając już znacznie od czołowej czwórki.

W roku ubiegłym ekipa Austrii zwyciężyła w konkursie mixed team w Hinterzarten. Tym razem Chiara Hoelzl, Stefan Kraft, Jacqueline Seifriedsberger i Manuel Fettner nie byli jednak w stanie dorównać najlepszym i ukończyli zawody na miejscu siódmym. Szwajacarzy (Sabrina Windmueller, Gregor Deschwanden, Bigna Windmueller i Simon Ammann) sklasyfikowani zostali na miejscu ósmym.

W dzisiejszych konkursie wystartowało dziesięć ekip, co oznacza, że tylko 2 z nich nie wystąpiły w serii finałowej. Pecha mieli zarówno Czesi (Michaela Dolezelova, Lukas Hlava, Vladena Pustkova, Roman Koudelka), jak i Rosjanie (Anastasiya Gladysheva, Ilmir Hazetdinov, Irina Avvakumova, Denis Kornilov).