787.6
3
Japonia
776.7

Reprezentanci Polski Piotr Żyła i Dawid Kubacki wygrali pierwszy, historyczny konkurs Pucharu Świata Super-Teamów, czyli zmagań duetów. Po ekscytującej rywalizacji biało-czerwoni pokonali Austriaków i Japończyków.

Ponad 10 tysiecy entuzjastycznych kibiców, w tym wielu Polaków, żywiołowo dopingowało zawodników w konkursie, który rozegrano pierwszy zimą. Górą byli Żyła z Kubackim. – Możemy zrobić polski turniej z Wisłą, Zakopane, Szczyrkiem i Lake Placid, bo skacze się tutaj jak w domu. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że tutaj wygraliśmy, także z powodu tych kibiców. To historyczne zwycięstwo i napawa nas dumą – nie krył Kubacki.

Na drugim miejscu ze stratą 13,2 punktu znaleźli się Austriacy Stefan Kraft i Daniel Tschofenig. – To naprawdę ekscytujący format. Obaj mieliśmy dobrą pierwszą i trzecią serię. Niestety, w drugiej poszło nam słabiej. Ale to były bardzo fajne zawody i świetna reklama dla naszego sportu – powiedział po zawodach Stefan Kraft.

Na najniższym stopniu podium stanęli Japończycy Ryoyu Kobayashi i Naoki Nakamura. Reprezentacja Niemiec w składzie Karl Geiger i Andreas Wellinger zajęła czwarte miejsce. Piąta była Słowenia, szósta Norwegia, siódma Finlandia, a ósma Szwajcaria.

Kolejne zawody w Lake Placid zostaną rozegrane w niedzielę. Początek konkursu o godzinie 16:00 czasu polskiego.