Ryoyu Kobayashi wygrywa kwalifikacje w Planicy

Utworzono: 24.03.2021 18:17 / sk

Finałowe zawody tegorocznego Pucharu Świata rozpoczęły się w środę słoweńskiej Planicy. W kwalifikacjach do pierwszego z trzech konkursów indywidualnych zaplanowanych na weekend zwyciężył reprezentant Japonii Ryoyu Kobayashi.

Skokiem na odległość 229 metrów (249,7 pkt) zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z roku 2019 pokonał reprezentanta Niemiec Markusa Eisenbichlera (227,5 metra; 248,5 pkt) oraz Słoweńca Bora Pavlovcica (232,5 metra; 245,8 pkt).

Czwarty był złoty medalista mistrzostw świata z grudnia w Planicy Karl Geiger. Miejsce piąte i szóste wywalczyli reprezentanci Polski Andrzej Stękała i Dawid Kubacki. Na miejscu siódmym uplasował się Anze Lanisek, ósmy był najlepszy z Norwegów Johann Andre Forfang. Na miejscu dziewiątym uplasowali się ex-aequo Austriak Michael Hayboeck i Japończyk Naoki Nakamura, który oddał najdalszy skok dnia (236 metrów).

Po skoku na odległość 203,5 metra zwycięzca klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata Halvor Egner Granerud uplasował się na miejscu 28-ym. „Udało mi się powrócić do zdrowia, miałem również kilka dni na odpoczynek w domu,” który zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji łącznej już kilka tygodni temu po odwołaniu tegorocznego turnieju Raw-Air.

Pierwszy z czterech konkursów (trzy indywidualne i jeden drużynowy) rozegrany zostanie w czwartek o godzinie 15.00 CET.