Kto pokona Graneruda?

Utworzono: 26.02.2021 22:59 / hn

Halvor Egner Granerud zwyciężył w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego podczas mistrzostw świata w niemieckim Oberstdorfie. Skokiem na odległość 105,5 metra (144,2 pkt) Norweg wyprzedził Słoweńca Anze Laniska (103 metry; 137,4 pkt) oraz reprezentanta Austrii Stefana Krafta (101,5 metra; 134,4 pkt).

Lider klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata zwyciężył tej zimy w 11-tu konkursach Pucharu Świata i z pewnością jest faworytem do medalu w Oberstdorfie.

Kommt wieder in Top--Form: Stefan Kraft aus Österreich

Czwarty był dzisiaj reprezentacyjny kolega Graneruda Daniel Andre Tande, miejsce piąte zajął najlepszy z Japończyków Yukiya Sato. Na miejscach szóstym i siódmym uplasowało się dwóch reprezentantów Polski Kamil Stoch i obrońca tytułu sprzed dwóch lat Dawid Kubaki.

Ósmy był Austriak Philipp Aschenwald, dziewiąty Marius Lindvik. Czołowa dziesiątkę uzupełnił młody Rosjanin Danil Sadreev.

Ganz stark: der Slowene Anze Lanisek

Do sobotniego konkursu awansowali wszyscy reprezentanci Polski. Piotr Żyła był 15-ty, Klemens Murańka 25-ty. Miejsce 29-te zajął Andrzej Stękała.

Pierwszy z konkursów mężczyzn w Oberstorfie rozegrany zostanie na skoczni normalnej w sobotę o godzinie 16.30 CET.