PK - Maciej Kot wygrywa w Predazzo

Utworzono: 22.02.2020 20:52 / sk

Maciej Kot zwyciężył w pierwszym z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym dzisiaj we włoskim Predazzo.

28-latek oddał dzisiaj skoki na odległość 101 i 104 metrów i z łączną notą 281,1 pkt odniósł pierwsze zwycięstwo tej zimy. Kot, który ma na swoim koncie dwa zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata, zwyciężył w zwodach Pucharu Kontynentalnego po raz trzeci w karierze.

Na miejscu drugim uplasował się Austriak Clemens Aigner, który oddał dzisiaj skoki na odległość 102 i 103 metrów (275,6 pkt).

Trzeci był Moritz Baer, który po skoku na odległość 100 metrów w pierwszej serii konkursowej zajmował miejsce szóste. W finale Niemiec poszybował na odległość 104,5 metra (najdalszy skok serii finałowej) (274,5 pkt). Dla młodego reprezentanta Niemiec było pierwsze pucharowe podium tej zimy.

Na miejscu czwartym uplasował się drugi z Austriaków w Clemens Leitner. Piąty był trzeci na półmetku konkursu reprezentant Stanów Zjednoczonych Kevin Bickner.

Oprócz Moritza Baera, w czołowej dziesiątce dzisiejszego konkursu znaleźli się również szósty Luca Roth, siódmy Martin Hamann oraz ósmy Philipp Raimund.

Najlepszym ze Słoweńców był dziewiąty Zak Mogel. Czołową dziesiątkę uzupełnił Austriak Marco Woergoetter.

W klasyfikacji łącznej cyklu na pozycji lidera umocnił się Clemens Aigner (791 pkt). Pozostałe miejsca w czołowej trójce zajmują dwaj inni reprezentanci Austrii. Drugi jest Clemens Leitner (745 pkt), trzeci Stefan Huber (532 pkt).

Drugi z konkursów w Predazzo rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 9:00 CET.