PK- Miran Zupancic wygrywa w Wiśle

Utworzono: 19.08.2017 22:15 / sk

Po wczorajszym podwójnym zwycięstwie reprezentantów Polski w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Szczyrku, dzisiaj w Wiśle triumfował trzeci wczoraj Miran Zupancic.

27-latek, dla którego było to czwarte zwycięstwo w zawodach cyklu w karierze, oddał dziś skoki na odległość 127 i 130,5 metrów (279,9 pkt).

Prowadzący na półmetku konkursu Klemens Murańka powtórzył wczorajszy wynik i po skokach na odległość 128 i 130,5 metra (278,7 pkt) sklasyfikowany został na miejscu drugim.

Klemens Muranka, Miran Zupancic, Alex Insam

news - Podwójne zwycięstwo Polaków w Szczyrku

Na najniższym stopniu podium uplasował się po raz pierwszy tego lata Włoch Alex Insam (129,5 i 128 metrów’ 273,8 pkt).

Aleksander Zniszczoł nie zdołał powtórzyć wczorajszego wyniku i dziś sklasyfikowany został na miejscu czwartym. Piąty był Słoweniec Ziga Jelar. Miejsce szóste zajął reprezentant Szwajcarii Andreas Schuler, dziewiąty był jego reprezentacyjny kolega Luca Egloff.

Najlepszym z Niemców był ponownie Pius Paschke (7-ty). Miejsca 11-te i 12-te zajęli zaledwie 17-letni reprezentanci Niemiec Justin Lisso i Luca Roth.

Najlepszym z Austriaków był podobnie jak wczoraj Maximilian Steiner (8-my). Miejsce dziesiąte zajął Czech Filip Sakala.

Klemens Murańka prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (360 pkt). Drugi jest Słoweniec Miran Zupancic (272 pkt). Miejsce trzecie zajmuje Aleksander Zniszczoł (152 pkt).

Ostatni z trzech konkursów reaktywowanego Pucharu Beskidów rozegrany zostanie w czeskim Frensztacie w niedzielę o godzinie 14:00 CET.