PK - Podwójne zwycięstwo Polaków w Szczyrku

Utworzono: 18.08.2017 20:51 / sk

W piątek w Szczyrku rozegrano pierwszy z trzech konkursów reaktywowanego po 28 latach przerwy turnieju o Puchar Beskidów.

Klemens Muranka, Aleksander Zniszczol, Miran Zupancic

W pierwszym konkursie cyklu podwójne zwycięstwo odnieśli reprezentanci gospodarzy. Po skokach na odległość 99 i 100,5 metrów (250,8 pkt) Aleksander Zniszczoł o zaledwie 0,5 pkt pokonał Klemensa Murańkę (97,5 i 101 metrów), który zwyciężył w obydwu konkursach Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranj początkiem sezonu.

Miejsca trzecie i czwarte zajęli Słoweńcy – piąty na półmetku konkursu Miran Zupancic (95,5 i 101,5 metra; 247,8 pkt) oraz Ziga Jelar (246,8 pkt).

Najlepszym z Niemców był piąty Pius Paschke, miejsce szóste zajął trzeci z Polaków Bartłomiej Kłusek. Miejsce siódme zajął Austriak Maximilian Steiner, ósmy był reprezentant Niemiec Lukas Wagner.

Po świetnym skoku na odległość 102 w serii finałowej Włoch Alex Insam awansował z miejsca 24-tego na dziewiąte. Najdalszy skok dnia oddał w pierwszej serii konkursowej Estończyk Martti Nomme (105,5 metra), który sklasyfikowany został na miejscu dziesiątym.

Klemens Murańka prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (280 pkt). Drugi jest reprezentant Słowenii Miran Zupancic (172 pkt), miejsce trzecie zajmuje jego reprezentacyjny kolega Rok Justin (125 pkt).

Kolejny z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegrany zostanie w Wiśle w sobotę o godzinie 19:00 CET.