PK - Wank wygrywa w Sapporo

Utworzono: 22.01.2017 08:22 / sk

W niedzielę rozegrano trzeci z konkursów Pucharu Kontynentalnego w japońskim Sapporo. W drugim z konkursów na dużej skoczni zwyciężył dziś reprezentant Niemiec Andreas Wank.

28-latek z klubu w Hinterzarten oddał najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (131,5 i 128 metrów; 244,8 pkt) zapewniając Niemcom pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego tej zimy. Dla Wanka, który weekend w Japonii zaliczy z pewnością do bardzo udanych (drugi, czwarty, pierwszy), było to czwarte zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze, pierwsze od prawie dwóch lat. „Oddałem dwa dobre skoki w trudnych warunkach. Cieszę się, że ponownie udało mi się stanąć na podium. Nie mogę już wręcz doczekać się konkursów w Sapporo na miesiąc (PŚ – przyp. red.),” powiedział Wank.

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci Słowenii. Miejsce drugie zajął po skokach na odległość 128 i 127,5 metra (232,5 pkt) Nejc Dezman, po raz pierwszy tej zimy stając na podium cyklu. „Wreszcie udało mi się oddać dwa dobre skoki. Udało mi się również nie stracić koncentracji, kiedy w pierwszej serii długo czekałem na swój skok. Jadę do domu z uśmiechem na twarzy.”

Dla reprezentacyjnego kolegi Dezmana Mirana Zupancica weekend w Japonii zapisze się pod znakiem wzlotów i upadków. W piątek Zupancic był pierwszy, w sobotę, został zdyskwalifikowany w serii finałowej, w niedzielę ukończył konkurs na miejscu trzecim. 27-latek oddał dziś skoki na odległość 131,5 i 123,5 metra (222,9 pkt). „Wiem, że potrafię skakać jeszcze lepiej, ale i tak cieszę się z wyniku. Wank i Dezman byli dziś po prostu lepsi,” powiedział po konkursie Słoweniec.

news - Miran Zupancic wygrywa w Sapporo

Jedenasty po pierwszej serii konkursowej Norweg Sigurd Nymoen Soeberg oddał w serii finałowej bardzo dobry skok na odległość 126,5 metra i ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu czwartym , zaledwie 0,3 pkt za Zupancicem. Zupełnie inaczej potoczyły się losy Floriana Altenburgera. Austriak zajmował po pierwszej serii konkursowej miejsce drugie, jednak skok na odległość zaledwie 119,5 metra w finale pozwolił mu na zajęcia miejsca piątego.

Po trzech wynikach na podium z rzędu, na miejscu szóstym konkurs ukończył Anze Lanisek. Oprócz Altenburgera, w czołówce konkursu uplasowali się również triumfator sobotniego konkursu Clemens Aigner (7-my), Elias Tollinger (9-ty) oraz Stefan Huber (10-ty).

news - Zwycięstwo Aignera w Sapporo

W czołowej dziesiątce uplasował się również ósmy dzisiaj Klemens Murańka. 16-ty był Aleksander Zniszczoł, 24-ty Andrzej Stękała, a 27-my Jakub Wolny.

Najlepszym z reprezentantów gospodarzy był 11-ty Naoki Nakamura.

Miran Zupancic umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (484 pkt). Słoweniec wyprzedza dwóch reprezentantów Austrii Floriana Altenburgera (414 pkt) i Eliasa Tollingera (368 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną w dniach 28 i 29 stycznia w austriackim Bischofshofen.