PK - Aigner najlepszy w Sapporo

Utworzono: 21.01.2017 08:17 / sk

W drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego rozegrany dziś na dużej skoczni w japońskim Sapporo zwyciężył reprezentant Austrii Clemens Aigner.

23-latek oddał najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (133,5 i 140 metrów) i z łączną notą 238,4 pkt odniósł trzecie zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze, pierwsze od grudnia 2015 roku (Engelberg).

„Oddałem dziś dwa dobre skoki, miałem też szczęście do warunków. Jury zawodów wykonało dziś kawał dobrej roboty,” powiedział po konkursie Aigner.

Na podium uplasował się dziś ponownie reprezentant Słowenii Anze Lanisek . Skoki na odległość 133 i 138,5 metrów (231,8 pkt) zapewniły mu miejsce drugie i czwarte podium w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze. „Moje skoki były dziś całkiem przyzwoite, popełniłem tylko drobny błąd. Ale jestem bardzo zadowolony z wyniku,” powiedział po konkursie Słoweniec.

news - Miran Zupancic wygrywa w Sapporo

Na najniższym stopniu podium uplasował się piąty na półmetku konkursu (126 metrów) Aleksander Zniszczoł, który w serii finałowej oddał drugi najdalszy skok dnia (137,5 metra). „Lubię tutejszą skocznię. Moje skoki były OK, trafiłem na dobre warunki, więc wynik też całkiem zadowalający,” powiedział po konkursie Polak.

Tuż za podium uplasował się drugi wczoraj reprezentant Niemiec Andreas Wank tracąc do Zniszczoła zaledwie 2,9 pkt. Miejsce piąte zajął Rok Tarman. Młody Słoweniec, który w zawodach Pucharu Kontynentalnego startuje po raz pierwszy, wczoraj był 20-ty.

Miejsce szóste zajął Klemens Murańka, siódmy był Japończyk Junshiro Kobayashi. Drugi po pierwszej serii konkursowej Philipp Aschenwald, w serii finałowej uzyskał zaledwie 118 metrów I ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu ósmym.

Dziewiąty był 19-letni Niemiec Julian Hahn, osiągając najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. Czołową dziesiątkę uzupełnił Austriak Stefan Huber.

Triumfator wczorajszego konkursu Miran Zupancic został zdyskwalifikowany w serii finałowej z powodu nieprzepisowego kombinezonu. Słoweniec prowadzi jednak nadal w klasyfikacji generalnej cyklu (424 pkt), wyprzedzając Floriana Altenburgera (369 pkt) oraz Daniela Hubera (356 pkt).