PK - Austriacy najlepsi w Bischofshofen

Utworzono: 11.01.2020 18:43 / sk

Po ponad czterotygodniowej przerwie i odwołanych konkursach w Engelbergu i Titisee-Neustadt, w austriackim Bischofshofen rozegrano kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego.

Pierwszy konkursów zakończył się totalnym sukcesem gospodarzy. Clemens Leitner, Stefan Huber i Clemens Aigner wywalczyli w sobotnim konkursie trzy pierwsze miejsca.

Clemens Leitner, bardzo dobrze zaprezentował się podczas zawodów w fińskim Kuusamo gdzie wywalczył drugie i trzecie miejsce, oddał najlepsze skoki w obydwu seriach konkursowych (133 i 135,5 metra; 287,6 pkt) odnosząc pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze.

Stefan Huber poszybował na odległość 131 i 130 metrów i z łączną notą 273,3 pkt uplasował się miejscu drugim. Trzeci był po skokach na odległość 129 i 131,5 metra Clemens Aigner (272,6 pkt).

Oprócz czołowej trójki, w czołowej dziesiątce uplasowało się jeszcze dwóch innych reprezentantów Austrii. Ósmy był Markus Schiffner. Miejsce dziesiąte wywalczył Peter Resinger, dla którego był to pierwszy start w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się dzisiaj również reprezentanci Polski. Czwarty był Aleksander Zniszczoł, piąty Andrzej Stękała, na miejscu szóstym uplasował się Klemens Murańka.

W czołowej dziesiątce znaleźli się również dwaj reprezentanci Słowenii. Siódmy był Ziga Jelar, miejsce dziewiąte zajął (ex-aequo z Peterem Resingerem) Jurij Tepes.

17-ty dzisiaj Japończyk Taku Takeuchi prowadzi nadal w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (339 pkt). Drugi jest Clemens Leitner (320 pkt), miejsce trzecie zajmuje inny z Japończyków Keiichi Sato (276 pkt).

Drugi konkurs w Bischofshofen rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 10:00 CET.