Kubacki wygrywa kwalifikacje w Predazzo

Utworzono: 10.01.2020 19:33 / sk

Dawid Kubacki zwyciężył w kwalifikacjach do pierwszego z konkursów we włoskim Predazzo. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni wyprzedził dwóch reprezentantów Niemiec Karla Geigera oraz trzeciego Stephana Leyhe.

29-latek, który zaledwie tydzień temu w Bischofshofen odniósł drugie pucharowe zwycięstwo w karierze, ponownie udowodnił, że jest obecnie w bardzo dobrej formie. Mistrz świata ze skoczni normalnej w Seefeld z pewnością powalczy o zwycięstwo również w Predazzo. Walka ta łatwa jednak nie będzie, jako że drugi Geiger stracił do Polaka zaledwie 0,1 pkt, trzeci Leyhe 3 pkt.

Na miejscu czwartym uplasował się Słoweniec Cene Prevc. Miejsce piąte zajął Austriak Stefan Kraft, siódmy był Jan Hoerl, ósmy Daniel Huber. Miejsce szóste zajął Kamil Stoch. Czołową dziesiątkę uzupełnili Czech Roman Koudelka oraz najlepszy z Japończyków Ryoyu Kobayashi.

Dawid Kubacki

W sobotnim konkursie zobaczymy wszystkich reprezentantów Polski. Piotr Żyła był 18-ty, Stefan Hula 21-szy. Miejsce 26-te zajął Maciej Kot, Jakub Wolny uplasował się na miejscu 37-mym.

Pierwszy z konkursów w Predazzo rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 16:00 CET.