PK - Taku Takeuchi najlepszy w Kuusamo

Utworzono: 15.12.2019 10:26 / sk

Dzisiejsze podium konkursu Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuusamo wyglądało bardzo podobnie do wczorajszego. Skoczkowie jedynie wymienili się miejscami.

W konkursie zwyciężył drugi wczoraj Japończyk Taku Takeuchi, który oddał najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (po 143,5 metra) i z łączną notą 293,7 pkt odniósł czwarte zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze, drugie tej zimy.

Drugi był trzeci wczoraj reprezentant Austrii Clemens Leitner (136,5 i 135 metrów; 280,3 pkt). Dla 21-latka jest to najlepszy wynik osiągnięty w dotychczasowej karierze.

Japończyk Keiichi Sato, który we wczorajszym konkursie pokonał reprezentacyjnego kolegę, dzisiaj zadowolić musiał się miejsce trzecim, chociaż prowadził na półmetku konkursu, tracąc do drugiego Austriaka zaledwie 0,2 pkt (141 i 130,5 metra).

Ze sporą stratą do czołowej trójki na miejscu czwartym uplasował się najlepszy z Norwegów Andreas Granerud Buskum. Piąty był, podobnie jak wczoraj, najlepszy z Niemców Martin Hamann. Miejsce szóste zajął Słoweniec Bor Pavlovcic, który awansował z miejsca 14-tego zajmowanego na półmetku konkursu. Na miejscu siódmym sklasyfikowany został drugi z Niemców Philipp Raimund, który w finale awansował z miejsca 15-tego.

Ósmy był Norweg Sondre Ringen, dziewiąty jego reprezentacyjny kolega, 19-ty po pierwszej serii konkursowej Halvor Egner Granerud. Czołową dziesiątkę uzupełnił kolejny z reprezentantów Norwegii Anders Haare.

Taku Takeuchi prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (325 pkt) wyprzedzając reprezentacyjnego kolegę Keiichi Sato (276 pkt). Trzeci jest Austriak Clemens Leitner (220 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną 27 i 28 grudnia w szwajcarskim Engelbergu.