PK - Sorschag wygrywa w Notodden

Utworzono: 14.12.2019 13:38 / sk

Austriaczka Sophie Sorschag zwyciężyła w drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym w norweskim Notodden.

21-latka z Villach, która piątek była druga osiągając najlepszy wynik w dotychczasowej karierze, odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo oddając skoki na odległość 92,5 i 93,5 metra (238,4 pkt).

Thea Minyan, Bjoerseth, Sophie Sorschag, Julia Mühlbacher

Na miejscu drugim uplasowała się siódma wczoraj 16-letnia Norweżka Thea Minyan Bjoerseth (87,5 i 90,5 metra; 234,7 pkt).

Trzecia była druga z Austriaczek Julia Muehlbacher (po 875,5 metra; 226,7 pkt), podobnie jak Norweżka po raz pierwszy w karierze stając na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego.

Druga wczoraj Rosjanka Prokopieva dzisiaj była czwarta. Triumfatorka wczorajszego konkursu Włoszka Jessica Malsiner dzisiaj uplasowała się na miejscu piątym.

Miejsce szóste zajęła Francuzka Oceane Avocat Gros, siódma była Finka Susanna Forsstroem. Czołową dziesiątkę uzupełniły dwie Polki Kinga Rajda oraz Joanna Szwab. Dziesiąta była druga z Rosjanek Irma Mikhinia.

Po dwóch pierwszych konkursach tej zimy w klasyfikacji łacznej cyklu prowadzi Austriaczka Sophie Sorschag (180 pkt). Druga jest Włoszka Jessica Malsiner (145 pkt). Miejsce trzecie zajmuje Rosjanka Kristina Prokopieva (130 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego kobiet rozegrane zostaną 25 i 26 stycznia również w Norwegii.