PK - Podwójne zwycięstwo Japończyków w Kuusamo

Utworzono: 14.12.2019 13:02 / sk

Po raz drugi tej zimy japońscy skoczkowie zajęli dwa pierwsze miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Tydzień temu w norweskim Vikersund Takeuchi pokonał Sato. Dzisiaj w fińskim Kussamo lepszy okazał się Sato pokonując Takeuchi.

Po skoku na odległość 137,5 metra Keiichi Sato prowadził już na półmetku konkursu. W finale Japończyk oddał najdalszy skok dnia (142 metry) i ostatecznie z łączną notą 293,7 pkt pokonał rywali. Dla Sato było to drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Po raz pierwszy Japończyk triumfował latem w Szczucińsku (KAZ).

Drugi Taku Takeuchi poszybował na odległość 137,5 i 138 metrów (285 pkt).

Miejsce trzecie zajął reprezentant Austrii Clemens Leitner (136,5 i 132 metry; 276,6 pkt) wyrównując najlepszy wynik w dotychczasowej karierze.

Czwarty był Norweg Sondre Ringen. Na miejscu piątym uplasował się najlepszy z Niemców Martin Hamann. Najlepszym ze Słoweńców był szósty Bor Pavlovcic. Miejsce siódme zajął kolejny z Norwegów Andreas Granerud Buskum. Ósmy był reprezentacyjny kolega Pavlovcica 17-letni Jernej Presecnik.

Czołową dziesiątkę uzupełnili drugi z Niemców Luca Roth oraz kolejny z Norwegów Halvor Egner Granerud, który po skoku w finale awansował z miejsca 22-giego zajmowanego na półmetku konkursu.

18-letni syn legendy światowych skoków Janne Ahonena Mico zdobył dzisiaj pierwsze punkty Pucharu Kontynentalnego w karierze (30-ty).

Japończycy Taku Takeuchi (225 pkt) i Keiichi Sato (216 pkt) prowadząc w klasyfikacji generalnej cyklu. Trzeci jest Norweg Sondre Ringen (180 pkt).

Niedzielny konkurs w Kuusamo rozegrany zostanie o godzinie 9:00 CET.