Geiger i Seyfarth mistrzami Niemiec

Utworzono: 19.10.2019 09:40 / sk

Karl Geiger i Juliane Seyfarth zwyciężyli w konkursach o mistrzostwo Niemiec rozegranych na dużej skoczni w Klingenthal.

Karl Geiger oddał w pierwszej serii konkursowej najdalszy skok dnia (144 metry). 26-latek z Oberstdorfu w finale uzyskał 137,5 metra i ostatecznie z łączną notą 314,2 pkt pokonał rywali.

Markus Eisenbichler oddał w pierwszej serii skok na odległośc137 metrów (2 belki niżej) i prowadził na półmetku konkursu. Aktualny mistrz świata na dużej skoczni, który przez zawodników DSV został wybrany „Narciarzem Roku,” oddał w finale skok na odległość 129 metrów i z łączną notą 299,2 pkt uplasował się ostatecznie na miejscu drugim.

Trzeci był Richard Freitag (130 i 132 metry; 283,2 pkt).

Ze sporą stratą do czołowej trójki, czwarty był Stephan Leyhe (268,1 pkt), miejsce piąte zajął Constantin Schmid (266,2 pkt), na miejscu szóstym sklasyfikowany został Moritz Baer (265,5 pkt).

W konkursie kobiet najlepsza okazała się Juliane Seyfarth. Trzeci zawodniczka tegorocznego Grand Prix oddała najlepsze skoki w obydwu seriach konkursowych  (129,5 i 124,5 metry) i z łączną notą 281,8 pkt pokonała rywalki.

Miejsce drugie zajęła Katharina Althaus (123 i 116,5 metra; 248,7 pkt. Trzecia była Agnes Reisch (128,5 i 127,5 metra; 244 pkt).

W klasyfikacji juniorskiej zwyciężył Philipp Raimund (122 i 125,5 metra; 258,4 pkt). Drugi był Kilian Maerkl (121 i 124,5 metra; 242,3 pkt). Miejsce trzecie wywalczył Claudio Haas (119 i 119,5 metra; 230,6 pkt).

W rozegranym w sobotę konkursie drużynowym zwyciężyli skoczkowie z pierwszego składu Bawarii Karl Geiger, Moritz Baer, Constantin Schmid i Markus Eisenbichler (1144,5 pkt). Miejsce drugie zajęli reprezentanci Badenii-Wirtnbergii Claudio Haas, Adrian Sell, Tim Fuchs, Luca Roth (932,1 pkt). Miejsce trzecie wywalczyli skoczkowie z Turyngii Anton Schluetter, Justin Lisso, Justus Grundmann i Felix Hoffmann (879,8 pkt).