PK - Domen Prevc ponownie najlepszy

Utworzono: 29.09.2019 11:22 / sk

Domen Prevc zwyciężył w drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym w niedzielę w niemieckim Klingenthal. Podobnie jak w sobotę, 20-letni Słoweniec pokonał Klemensa Murańkę oraz Kanadyjczyka Mackenzie Boyd-Clowesa.

Domen Prevc pokonał rywali skokami na odległość 143 i 135,5 metra (260 pkt) odnosząc trzecie pucharowe zwycięstwo w karierze, po raz trzeci zwyciężając w Klingenthal. „Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się zarówno wczoraj jak i dzisiaj oddać aż tak dobre skoki. Cieszę się z obydwu zwycięstw i już nie mogę doczekać się przyszłego tygodnia,” powiedział po konkursie Prevc.

Drugi był podobnie jak w sobotę reprezentant Polski Klemens Murańka. Polak uzyskał dzisiaj 133 i 138,5 metra (248,8 pkt). “To było dla mnie wyjątkowo dobre lato. Bardzo, ale to bardzo się cieszę.”

Na miejscu trzecim uplasował się ponownie Mackenzie Boyd-Clowes. Kanadyjczyk oddał dzisiaj skoki na odległość 144,5 i 130,5 metra (248 pkt). „Udało mi się oddać wspaniały pierwszy skok i ponownie wylądować na podium,” powiedział po konkursie

Miejsce czwarte zajął dzisiaj reprezentant Finlandii Antti Aalto. Najlepszym z Niemców był ponownie Pius Paschke. Szósty był Austriak Clemens Leitner, który po skoku na odległość 138 metrów w finale awansował z miejsca 20-tego zajmowanego na półmetku konkursu. Najlepszym z Norwegów był siódmy Anders Haare.

15-ty na półmetku konkursu Cene Prevc ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu ósmym. Czołową dziesiątkę uzupełnili Austriak Thomas Hofer oraz Japończyk Yumu Harada.

W siedmioma miejscami na podium tego lata, w tym trzema zwycięstwami, Klemens Murańka (724 pkt) zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Miejsce drugie zajął Słoweniec Rok Justin (599 pkt), trzeci był Niemiec Pius Paschke (556 pkt).

Sezon zimowy Pucharu Kontynentalnego rozpocznie się zawodami w norweskim Vikersund 7 i 8 grudnia 2019.